Trwa ładowanie...
dlwuufz

Jacek Sobczak

swps.pl
Źródło: swps.pl

Sędzia Jacek Sobczak był członkiem TPN, Polskiego Towarzystwa Historycznego, Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego, Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego, Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Jacek Sobczak – biografia

Jacek Mieczysław Sobczak jest doktorem nauk prawnych od 1975 roku. Jego habilitacja miała miejsce 10 lat później. Był podporucznikiem ludowego Wojska Polskiego i sędzią Sądu Wojsk Lotniczych w czasach PRL. Profesorem nauk prawnych Jacek Sobczak jest od 1995 roku. Zasiadał w Izbie Karnej Sądu Najwyższego (obecnie w stanie spoczynku), obecnie prowadzi zajęcia ze studentami na uniwersytecie, jest promotorem i recenzuje przewody doktorskie oraz habilitacyjne.

Jacek Sobczak – prawo prasowe

Jacek Sobczak to specjalista w zakresie prawa prasowego, prawa autorskiego, prawa ochrony własności intelektualnej. W ramach jego zawodowych zainteresowań leżą ponadto prawo konstytucyjne, karne, historia prawa, doktryny polityczne i prawne. Stworzył komentarze do jednej z ustaw, publikuje od 1993 roku. Najbardziej znane książki Jacka Sobczaka to ”Dylematy praw człowieka” czy ”Podstawy prawa autorskiego”.

Jacek Sobczak
Data urodzenia

25.06.1946

Miejsce urodzenia

Poznań

Bibliografia
dlwuufz

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlwuufz
dlwuufz
dlwuufz
dlwuufz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj