Trwa ładowanie...
dyvdg3y
dyvdg3y

Jacek Sobczak

Jacek Sobczak jest sędzią w stanie spoczynku swps.pl

Sędzia Jacek Sobczak był członkiem TPN, Polskiego Towarzystwa Historycznego, Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego, Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego, Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Jacek Sobczak – biografia

Jacek Mieczysław Sobczak jest doktorem nauk prawnych od 1975 roku. Jego habilitacja miała miejsce 10 lat później. Był podporucznikiem ludowego Wojska Polskiego i sędzią Sądu Wojsk Lotniczych w czasach PRL. Profesorem nauk prawnych Jacek Sobczak jest od 1995 roku. Zasiadał w Izbie Karnej Sądu Najwyższego (obecnie w stanie spoczynku), obecnie prowadzi zajęcia ze studentami na uniwersytecie, jest promotorem i recenzuje przewody doktorskie oraz habilitacyjne.

Jacek Sobczak – prawo prasowe

Jacek Sobczak to specjalista w zakresie prawa prasowego, prawa autorskiego, prawa ochrony własności intelektualnej. W ramach jego zawodowych zainteresowań leżą ponadto prawo konstytucyjne, karne, historia prawa, doktryny polityczne i prawne. Stworzył komentarze do jednej z ustaw, publikuje od 1993 roku. Najbardziej znane książki Jacka Sobczaka to ”Dylematy praw człowieka” czy ”Podstawy prawa autorskiego”.

Jacek Sobczak
Data urodzenia

25.06.1946

Miejsce urodzenia

Poznań

Bibliografia

Podziel się opinią

1
Share
dyvdg3y
dyvdg3y
dyvdg3y
dyvdg3y