Trwa ładowanie...
d3kju4f

Jacek Ostrowski

Jacek Ostrowski jest polskim pisarzem, autorem powieści sensacyjnych, kryminalnych i thrillerów.

Jacek Ostrowski – biografia

Jacek Ostrowski urodził się w 1957 roku w Płocku. Jest Polakiem o korzeniach macedońskich, litewskich i żydowskich. Po ukończeniu szkoły średniej planował zdawać na studia archeologiczne, jednak podjął ostatecznie kierunek prawniczy. Zrezygnował z nauki na uczelni wyższej i podjął szereg zajęć zarobkowych. Początkowo hodował kaczki, następnie pracował na poczcie, awansując po jakimś czasie na kontrolera urzędu.

W karierze zawodowej Jacka Ostrowskiego pojawił się również epizod pracy jako drobny przedsiębiorca, przedstawiciel handlowy, kierowca czy pracownik fizyczny za granicą. Pisarz powrócił do nauki i skończył studia informatyczne, które pozwoliły mu na zatrudnienie jako informatyk w szpitalu. Wkrótce jednak Jacek Ostrowski podjął pracę w prywatnym przedsiębiorstwie komputerowym. W międzyczasie pisał powieści i opowiadania. Jedna z jego książek „Planeta Modliszek” została opublikowana dopiero po 25 latach od napisania.

Jacek Ostrowski interesuje się piłką nożną, fotografią, kinem i muzyką. Jest miłośnikiem dalekich, ekstremalnych podróży i rajdów samochodowych po stokach górskich. Oprócz pisarstwa Jacek Ostrowski zajmuje się aktualnie również hodowlą psów pasterskich rasy Bouvier des Flandres.

Jacek Ostrowski – książki

Jacek Ostrowski jest autorem kilku powieści sensacyjnych oraz kilkunastu nieopublikowanych opowiadań. Wśród opublikowanych tytułów autorstwa Jacka Ostrowskiego warto wymienić „Ostatnią wizytę”, powieść nawiązująca do porwania pewnej płockiej lekarki w latach 70. Mimo niejasności sprawy autor wypełnił luki obrazami literackimi, które stworzyły powieść zabarwioną cechami thrillera.

Inne książki Jacka Ostrowskiego to „IPN”, jedyna powieść polityczna autora, „Transplantacja”, „Tajemnica Tumskiej Góry”, „Szlaki życia” czy „Paradoks”.

d3kju4f

Podziel się opinią

5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kju4f
d3kju4f
d3kju4f