WP
WP

Jacek Łuczak

Jacek Łuczak http://www.filmweb.pl/person/Jacek+%C5%81uczak-64453
Podziel się

Jacek Łuczak to znany aktor teatralny i filmowy, a także autor książek w tym m.in. pt. „Spacerownik poznański”, „Wpadki komentatorów” i „Kwiatki polityków, czyli spieprzaj dziadu!”. Obecnie można go zobaczyć w spektaklach Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Kwadrat w Warszawie. Kojarzony jest także z rolą Jurka (publicysty i wykładowcy) z Ucha prezesa.

Jacek Łuczak – wykształcenie

WP

*Jacek Łuczak *urodził się w 27 marca 1960 r. w Łodzi i z rodzinnym miastem związany jest do dziś, bowiem pracuje w łódzkim Teatrze Powszechnym. Ponadto ukończył on Wydział Aktorski w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Jacek Łuczak – kariera teatralna

Jacek Łuczak jest przede wszystkim aktorem teatralnym, a dopiero w dalszej kolejności: aktorem filmowym, serialowym i autorem książek. Kojarzony jest w głównej mierze z ról komediowych. Występuje w Teatrze Powszechnym w Łodzi i Teatrze Kwadrat w Warszawie. Jego najsłynniejszą rolą jest rola Tonia Wziętego w sztuce „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sławińskiego. Sztuka ta uchodzi za niekonwencjonalną, ponieważ jej istotą jest interakcja między aktorami a publicznością. Inną jego znaną rolą teatralną jest rola kelnera w sztuce Andrzeja Saramonowicza pt. „Testosteron”.

Jacek Łuczak – kariera filmowa i serialowa

Jacek Łuczak jest nie tylko aktorem teatralnym, ale także filmowym. Ma na swoim koncie kilka ról epizodycznych m.in. w filmach pt.: „Wymyk”, „Kołysanka”,„Podejrzani zakochani” i „Trójkąt Bermudzki”. Grał także w serialach, w tym: „Na wspólnej”, „Czas honoru”, „Prawo Agaty”, „Komisarz Aleks”, „Paradoks”, „13 posterunek”, „Lokatorzy”. Kilkukrotnie można było go zobaczyć w serialu internetowym „Ucho prezesa”, w którym grał Jurka – wykładowcę i publicystę.

Jacek Łuczak – nagrody

WP

Jacek Łuczak kilkukrotnie był nagradzany w tym m.in. za debiut aktorski i najlepszą kreację sezonu (za rolę Tonia ze sztuki „Szalone nożyczki”). W 1996 r. został odznaczony odznaką honorową „Zasłużony Działacz Kultury”.

Jacek Łuczak – książki

Nazwisko Jacka Łuczaka kojarzone jest nie tylko z aktorstwem i rolami kabaretowymi, ale także z poczytnymi książkami publicystycznymi. Aktor znany z szalonego Tonia jest autorem dwóch humorystycznych pozycji: „Kwiatki polityków, czyli spieprzaj dziadu!” i „Wpadki komentatorów, czyli słońce zachodzi za wschodnią trybuną stadionu”. Na swoim koncie ma także książkę pt. „Spacerownik poznański”.

Jacek Łuczak - Szczegóły autora
Data urodzenia

27.03.1960

Miejsce urodzenia

Łódź

Bibliografia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP
WP