Trwa ładowanie...
d41r2dl
18-06-2013 00:00

Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską

książka
Oceń jako pierwszy:
d41r2dl
Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

*„Ja, My, Oni”, to jedna z ostatnich niepublikowanych rozmów Teresy Torańskiej - zmarłej niedawno wybitnej dziennikarki i pisarki. Rozmowa tym bardziej interesująca, że tym razem to Torańska odpowiada na pytania. *

Małgorzata Purzyńska, która rozmawia z Teresą Torańską, jest młodsza o całe pokolenie, ciekawa PRL-owskich realiów, a zwłaszcza tego, jak wyglądało wówczas dziennikarstwo i jak można było pogodzić pracę w kontrolowanych przez cenzurę pismach z dziennikarską i osobistą niezależnością.

Szczególnie fascynuje ją, jak Teresie Torańskiej udało się dotrzeć do dawnych stalinowskich dygnitarzy, obłaskawić ich, skłonić do zwierzeń i opublikować słynnych „Onych” - książkę, która stała się światowym bestsellerem a przetłumaczona na trzynaście języków weszła do kanonu obowiązujących lektur na wydziałach nauk społecznych i politycznych uniwersytetów w wielu krajach. Nie przychodziłam w roli prokuratora ani sędziego - wyjaśniała Teresa Torańska. - Chciałam ich wysłuchać. Sprawiało im radość - w pustym emeryckim życiu - że przychodzę. Że mogą z siebie zrzucić ciężar wieloletniego milczenia.

Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską
Numer ISBN

978-832-681-194-4

Wymiary

135x210

Gatunek

Literatura faktu,Publicystyka i felietony,Wywiady,Literatura faktu,Publicystyka i felietony,Wywiady

Oprawa

6

Liczba stron

152

Inne wydania

Warszawa - 2013-02-28

d41r2dl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41r2dl
d41r2dl
d41r2dl