Trwa ładowanie...
dtapa3o

ISIS. Państwo Islamskie. Brutalne początki armii terrorystów

książka
Oceń jako pierwszy:
dtapa3o
ISIS. Państwo Islamskie. Brutalne początki armii terrorystów
Tytuł oryginalny

Unside ISIS: The Brutal Rise of a Terrorist Army

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Jeszcze rok temu zaledwie garstka ludzi słyszała o Państwie Islamskim. Dziś to jedno z największych zagrożeń terrorystycznych na świecie.

Kim są dżihadyści z Państwa Islamskiego? Jak doszło do tego, że tworzą najpotężniejszą, najbrutalniejszą i najlepiej finansowaną organizację, jaka kiedykolwiek w przeszłości istniała? Czy można ich zatrzymać?

Benjamin Hall zabiera nas do wnętrza tak zwanego Państwa Islamskiego, do miast kontrolowanych przez dzihadystów, do ich więzień i obozów szkoleniowych. Poznamy szczegóły bitew, które utorowały terrorystom drogę do władzy. Zobaczymy, jak wygląda proces rekrutacyjny. Dowiemy się, skąd pochodzą pieniądze zapewniające im przetrwanie.

Jego wstrząsająca opowieść oparta jest na osobistych doświadczeniach i samodzielnie przeprowadzonych wywiadach. Hall stara się pokazać coś więcej niż tylko bezwzględnych dżihadystów, których znamy z ekranów telewizorów. Opowiada historię całego pokolenia ludzi wychowanych w chaosie i wyjaśnia skomplikowaną sytuację panującą w jednym z najbardziej niestabilnych zakątków świata.

Ta książka pozwala lepiej zrozumieć, jak nieodwracalne szkody może wyrządzić światu Państwo Islamskie.

ISIS. Państwo Islamskie. Brutalne początki armii terrorystów
Numer ISBN

978-83-287-0136-6

Wymiary

135x200

Gatunek

Polityka

Oprawa

1

dtapa3o

Podziel się opinią

Share
dtapa3o
dtapa3o
dtapa3o
dtapa3o