ycipk-4kcjys
ycipk-4kcjys

Irena Jarocka

Gwiazdę Ireny Jarockiej można znaleźć na Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu flickr.com
Podziel się

Irena Jarocka to słynna polska piosenkarka i aktorka, która podbiła polską scenę muzyczną balladami takimi jak "Motylem jestem", "Kocha się raz" czy "Odpływają kawiarenki". Była cenioną artystką również za granicą. Pojawiała się na deskach teatru i w filmie, śpiewając swoje utwory. O życiu artystycznym i prywatnym opowiedziała w 2007 roku w autobiografii.

Irena Jarocka – informacje ogólne

ycipk-4kcjys

Irena Jarocka urodziła się w Srebrnej Górze w 1946 roku, studiowała wychowanie muzyczne w Gdańsku, śpiewu uczyła ją Halina Mickiewicz. Współpracę muzyczną Irena Jarocka nawiązywała z największymi wytwórniami jak Warner Brothers, Supraphon czy Cristal- EMI, śpiewała u boku zespołu ABBA, Mireille Mathieu czy Michaela Legranda. Artystka prowadziła aktywną działalność publiczną, pojawiała się w programach telewizyjnych, brała udział w recitalach, współpracowała z organizacją Echo International.

Irena Jarocka wydała kilkanaście albumów, jak również liczne single; otrzymała wiele nagród w Polsce i za granicą m.in. na festiwalach w Tokio, Dreźnie czy francuskim Rennes.

Irena Jarocka zmarła w 2012 roku w Warszawie.

Autobiografia Ireny Jarockiej

Autobiograficzny wywiad-rzeka, w którym Irena Jarocka opowiada o swoim życiu w Polsce i za granicą, również o jego mniej znanych aspektach i wspomnieniach, ukazał się w 2007 roku. Książka miała stanowić dla Jarockiej formę rozliczenia się z przeszłością, a także pozwolić na pokazanie prawdziwej twarzy, nie zaś wizerunku zniekształconego przez media.

Irena Jarocka - Szczegóły autora
Data urodzenia

18.08.1946

Miejsce urodzenia

Srebrna Góra

Data śmierci

21.01.2012

Miejsce śmierci

Warszawa

Bibliografia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-4kcjys
ycipk-4kcjys
ycipk-4kcjys