Trwa ładowanie...
d353b3i

Irena Jarocka

flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: Daniel Kruczynski /

Irena Jarocka to słynna polska piosenkarka i aktorka, która podbiła polską scenę muzyczną balladami takimi jak "Motylem jestem", "Kocha się raz" czy "Odpływają kawiarenki". Była cenioną artystką również za granicą. Pojawiała się na deskach teatru i w filmie, śpiewając swoje utwory. O życiu artystycznym i prywatnym opowiedziała w 2007 roku w autobiografii.

Irena Jarocka – informacje ogólne

Irena Jarocka urodziła się w Srebrnej Górze w 1946 roku, studiowała wychowanie muzyczne w Gdańsku, śpiewu uczyła ją Halina Mickiewicz. Współpracę muzyczną Irena Jarocka nawiązywała z największymi wytwórniami jak Warner Brothers, Supraphon czy Cristal- EMI, śpiewała u boku zespołu ABBA, Mireille Mathieu czy Michaela Legranda. Artystka prowadziła aktywną działalność publiczną, pojawiała się w programach telewizyjnych, brała udział w recitalach, współpracowała z organizacją Echo International.

Irena Jarocka wydała kilkanaście albumów, jak również liczne single; otrzymała wiele nagród w Polsce i za granicą m.in. na festiwalach w Tokio, Dreźnie czy francuskim Rennes.

Irena Jarocka zmarła w 2012 roku w Warszawie.

Autobiografia Ireny Jarockiej

Autobiograficzny wywiad-rzeka, w którym Irena Jarocka opowiada o swoim życiu w Polsce i za granicą, również o jego mniej znanych aspektach i wspomnieniach, ukazał się w 2007 roku. Książka miała stanowić dla Jarockiej formę rozliczenia się z przeszłością, a także pozwolić na pokazanie prawdziwej twarzy, nie zaś wizerunku zniekształconego przez media.

Irena Jarocka
Data urodzenia

18.08.1946

Miejsce urodzenia

Srebrna Góra

Data śmierci

21.01.2012

Miejsce śmierci

Warszawa

Bibliografia
d353b3i

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d353b3i
d353b3i
d353b3i