Trwa ładowanie...
d1nd2e1
d1nd2e1

Inteligencja społeczna. Nowa nauka o stosunkach międzyludzkich

książka
d1nd2e1
Oceń jako pierwszy:
Inteligencja społeczna. Nowa nauka o stosunkach międzyludzkich
Tytuł oryginalny

Social Intelligence: The New Science of Human Relationships

Rok wydania
Autorzy
978-83-7301-939-3_5292_F.jpg
"__wlasne

Daniel Goleman jest autorem światowego bestsellera Inteligencji emocjonalnej, który zmienił nasze spojrzenie na rolę samoświadomości. W Inteligencji społecznej idzie jeszcze dalej: stawia tezę, że jesteśmy zaprogramowani na związki społeczne i że związki mają zaskakujaco głębokie znaczenie dla wszelkich aspektów naszego życia.

Nasze reakcje na zachowania innych oraz ich reakcje na nasze zachowania wywierają przemożny wpływa na biologię naszego organizmu, inicjując złożone reakcje hormonalne, które regulują wszystko: od pracy serca po układ odpornościowy. A zatem dobre stosunki z innymi są jak witaminy, a złe – jak trucizna. Jak więc żyć, by czerpać jak najwięcej „witamin“? Czy istnieje taki sposób wychowania dzieci, który zagwarantuje im szczęście? Na czym powinna się opierać trwałość małżeństwa? Jak szefowie i nauczyciele mogą wydobyć to, co najcenniejsze, od swoich pracowników i uczniów? Jak podzielone nienawiścią i przesądami grupy społeczne mogą żyć razem?

Goleman odpowiada nam na te pytania radykalnie: natura dała nam skłonność do empatii i współpracy – musimy jednak rozwijać w sobie inteligencję społeczną, aby pozytywnie rozwiązywać problemy współistnienia z innymi.

d1nd2e1
Inteligencja społeczna. Nowa nauka o stosunkach międzyludzkich
Numer ISBN

978-83-7301-939-3

Wymiary

150x225

Gatunek

Psychologia,Psychologia

Oprawa

1

Liczba stron

480

Inne wydania

Poznań - 2013-04-30

Podziel się opinią

Share
d1nd2e1
d1nd2e1
d1nd2e1
d1nd2e1