Trwa ładowanie...
d1jm1oq

Ilona Felicjańska

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Ilona Felicjańska jest modelką, drugą wicemiss Polonia z 1993 r., założycielką Felicjańska Media, a także inicjatorką i prezesem Fundacji "Niezapominajka". Jest autorką czterech książek.

Ilona Felicjańska - życiorys

Ilona Felicjańska urodziła się 30 maja 1973 r. w Łasku w wojewspowództwie łódzkim. W 1993 r. wzięła udział w konkursach Miss Polonia, gdzie uzyskała tytuł drugiej wicemiss oraz Miss International. Była również finalistką konkursu Elite Model Look.

Była modelką dla Calvina Kleina, Pierre'a Cardina, Teresy Rosati, Anny Brodzińskiej, Joanny Klimas, Hexeline, Macieja Zienia, Marielli Burani, Diesela i La Copein. Reklamowała takie marki jak: Miss Sporty, Palmolive, Irena Eris, Evelle, MaxMara i Alfa Romeo.

Pojawiła się również w filmach i w telewizji. Można ją było zobaczyć w "Gunblast Vodka", "Miłości na wybiegu" i "Primadonnie", a usłyszeć w animacji "Planeta 51", gdzie użyczyła głosu. Na małym ekranie współprowadziła natomiast program "Na każdy temat" oraz była uczestniczką "Tańca z gwiazdami" i "Celebrity Splash".

W 2010 r. Felicjańska została skazana na rok w zawieszeniu na trzy lata w związku ze spowodowaniem kolizji pod wpływem alkoholu. Oprócz tego miała zapłacić grzywnę w wysokości 1000 zł.

Od 2000 do 2012 r. mężem Felicjańskiej był Andrzej Rybkowski, z którym ma dwóch synów - Adama i Macieja. Później związała się z Paulem Montaną.

Ilona Felicjańska - działalność

Ilonę Felicjańską znamy głównie z telewizji i brylowania na salonach, ale to nie jest cała jej działalność.

W 2013 r. pojawiła się jej pierwsza powieść, thriller erotyczny "Wszystkie odcienie czerni". Później były kolejne publikacje, ale tym razem o autobiograficznej treści. Felicjańska zmierzyła się tam ze swoją chorobą alkoholową, przez którą doprowadziła do kolizji na drodze. Autorka pisze także o poszukiwaniu szczęścia i byciu silną niezależną kobietą.

Warto wspomnieć o działalności charytatywnej Felicjańskiej. Zyski z pokazów modowych i sesji zdjęciowych firmy "Felicjańska Media" przeznaczyła na leczenie chorych dzieci. Dwa lata po założeniu tej firmy, powstała Fundacja "Niezapominajka", której celem jest wsparcie osób nieuleczalnie chorych. W 2012 r. modelka wzięła udział w kampanii "Pamiętaj o samokontroli", w której zachęcała do regularnego badania się pod kątem raka szyjki macicy i raka piersi.

Felicjańska jest także ambasadorką Dobrej Woli w Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka. Za swoją działalność otrzymała nagrodę "ECCO Walk in Style" oraz została uznana za "Osobowość roku" na Wielkiej Gali Gwiazd Plejady.

Ilona Felicjańska - książki

Ilona Felicjańska napisała jak dotąd cztery książki:

  • "Wszystkie odcienie czerni" w 2013 r. - thriller erotyczny;
  • "Cała prawda o ..." z Anetą Pondą;
  • "Jak być niezniszczalną" w 2014 r. - odnosi się do swoich doświadczeń z depresją oraz chorobą alkoholową;
  • "Znalazłam klucz do szczęścia" w 2016 r. - o tym, jak znaleźć szczęście.
d1jm1oq

Podziel się opinią

2
6

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jm1oq
d1jm1oq
d1jm1oq