Trwa ładowanie...
d1yazq5

Igor Janke

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Igor Janke ma żonę, Bognę. Blisko współpracuje z Radosławem Krawczykiem. Pozostaje jednym z bardziej znanych polskich nazwisk w dziennikarskim światku.

Igor Janke - życiorys

Igor Ziemowit Janke dorastał w Gostyniu, gdzie ukończył liceum ogólnokształcące. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej (Wydział Wiedzy o Teatrze), gdzie stał na czele samorządu studenckiego - wiceprzewodniczący - i założył Niezależne Zrzeszenie Studentów. Już rok później, w 1989 roku, Igor Janke rozpoczął karierę dziennikarską w "Po prostu".

Igor Janke pracował przede wszystkim nad tematami dotyczącymi współczesnej kultury oraz polityki. Obecnie jest prezesem niezależnego think tanku Instytutu Wolności, a także partnerem w jednej z firm doradczych. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, który to Janke odebrał z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2010 roku.

Igor Janke - kariera

Igor Janke pracował w "Życiu Warszawy", wydawnictwie Świat Książki, "Życiu", "Architekturze", "Ekspresie Wieczornym", "Rzeczpospolitej". Zajmował takie stanowiska, jak reporter, szef działu, zastępca redaktora naczelnego, publicysta. Kolejno Igor Janke był redaktorem naczelnym w Polskiej Agencji Prasowej, pracownikiem "Wprost", stworzył własne forum, gdzie prowadzi bloga. W Telewizji Polskiej Igor Janke prowadził programy "Powiększenie" oraz "Kuchnia polityczna", w Radiu Tok FM audycje poranne, zaliczył również przygody z TV Puls i TVP Info. Publikował także w "Uważam Rze" i "Do Rzeczy".

Igor Janke - książki

Igor Janke jest osobą dość zajętą, która mimo to od 2009 roku znajduje czas na pisanie książek. Na rodzimym rynku publikuje je m.in. Red Horse Wydawnictwo Sp. z o.o. Autor rozprawia się w nich chociażby z partiami, które doprowadziły Polskę do upadku - koalicja Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości okazała się mrzonką. Igor Janke pisze ciekawie, wciąga czytelnika w zawiły świat intryg, losy Polski podziemnej i oficjalnej czy też z pozoru zwyczajną biografię polityka. Jedna z jego pozycji wydawniczych została uznana "Książką Historyczną Roku" w 2015.

d1yazq5

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yazq5
d1yazq5
d1yazq5