Trwa ładowanie...
dejo3hz
15-04-2010 00:00

I kto to papla? Nietypowy słownik języka dziecięcego

książka
Oceń jako pierwszy:
dejo3hz
I kto to papla? Nietypowy słownik języka dziecięcego
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Jest wiele słowników, ale jeden język wciąż opiera się próbom opisu i zamknięcia w najbardziej opasłym nawet tomie - język dzieci. Damian Strączek - z zawodu redaktor, a prywatnie ojciec dwójki dzieci - podjął próbę zmierzenia się z gąszczem przedziwnych słów i wyrażeń, jakimi zaskakują nas najmłodsi.

Idiotyk, migojasa, procesan, lompapica, psowa awaria, migadełko i pokrętek - to tylko przykłady słów, które opisuje ta książka. Jeśli myślisz, że isikaka to japońskie pozdrowienie, a niepokój budzi w tobie obietnica: „zjem kromkę aż do krawężnika”, sięgnij po ten nietypowy słownik.

Autor zebrał dziesiątki autentycznych powiedzonek i słów, które choć zdają się abstrakcyjne, wręcz surrealistyczne, budzą zachwyt nad dziecięcą pomysłowością i przede wszystkim wywołują salwy śmiechu.

Całość wieńczy aneks, czyli specjalny dodatek dla „znękanych rodziców”, w którym powinni się odnaleźć każda mama i każdy tata małego dziecka.

I kto to papla? Nietypowy słownik języka dziecięcego
Numer ISBN

978-83-240-1289-3

Wymiary

165x215

Gatunek

Słowniki

Oprawa

6

Liczba stron

176

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dejo3hz
dejo3hz
dejo3hz
dejo3hz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj