Trwa ładowanie...
d1rptb6
31-10-2023 09:20

Holyfield. Droga wojownika

książka
Oceń jako pierwszy:
d1rptb6
Holyfield. Droga wojownika
Tytuł oryginalny

Becoming Holyfield

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Nie liczy się wielkość człowieka, ale wielkość jego serca”.

Wychował się w skrajnym ubóstwie i w dzieciństwie wcale nie imponował warunkami fizycznymi. Miał jednak coś, czego nie mieli inni: spryt ulicznika i żelazną wolę. To dzięki nim zburzył mur zbudowany z przeciwności losu i został jedynym w historii czterokrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej.
W tej książce Evander Holyfield opowiada o tym, jak nie dał się sprowokować Mike’owi Tysonowi mimo odgryzionego kawałka ucha, przedstawia kulisy trylogii z Riddickiem Bowe’em, która porwała fanów boksu, a także wspomina ekscytujące pojedynki z George’em Foremanem, Lennoxem Lewisem czy Johnem Ruizem.
Droga wojownika to opowieść o problemach, z jakimi Holyfield zmagał się jako pięściarz, ale także o tym, jak bardzo zmieniły one jego życie. I dowód, że nigdy nie warto się poddawać. Tak jak nie poddał się Holyfield, nawet wtedy, gdy stracił szansę na złoty medal olimpijski na skutek kontrowersyjnej dyskwalifikacji, czy wówczas, gdy błędnie zdiagnozowano u niego chorobę serca, co zmusiło go do krótkotrwałej emerytury.
Poznaj historię pięściarza, dla którego nie liczyła się tylko wysokość kontraktu. Człowieka, który nigdy nie kalkulował, z kim ma większe szanse, ale wychodził na ring i podejmował rękawicę, dzięki czemu zyskał dozgonny szacunek rywali i kibiców.


Kilka razy rozmawiałem z Holyfieldem. To przemiły facet, ale w ringu zmieniał się w najtwardszego gladiatora. W tej biografii ujawnia, jak w amatorskich czasach bił się z Tysonem, co zrobił po wygranej walce z Żelaznym Mikiem, który odgryzł mu kawałek ucha, i jak walczył o mistrzostwo świata, choć miał… zawał serca w ringu!!! Trzeba przeczytać tę fascynującą opowieść.
Andrzej Kostyra

Bardzo dobra autobiografia. Nie kłóci mi się z obrazem Holyfielda, którego walki wielokrotnie komentowałem. Evander to nieustraszony mistrz wagi ciężkiej, człowiek o stalowym spojrzeniu. Jego trener Don Turner powiedział kiedyś: „Sam się tego spojrzenia boję”. Mike Tyson mógłby to potwierdzić.
Janusz Pindera, komentator i publicysta

Evander Holyfield był jedną z fundamentalnych postaci złotej ery wagi ciężkiej. Kibice do dzisiaj z rozrzewnieniem wspominają czasy świetności „Real Deala”, który walczył z najlepszymi pięściarzami i znacząco wpłynął na historię boksu. Losy Amerykanina to również tak charakterystyczna dla pięściarstwa wędrówka na szczyt, upadek w otchłań i kolejna wspinaczka. Czas poznać prawdę Holyfielda.
Piotr Jagiełło, TVP Sport

Evander Holyfield przyjął więcej ciosów od życia niż od rywali w ringu. Nie miał głowy do interesów. Podjął wiele irracjonalnych decyzji. Czempionem był jednak wybitnym. Stawił czoła gigantom boksu, takim jak Foreman, Holmes, Bowe, Tyson czy Lewis. Amerykanin za pomocą rękawic stworzył lepsze trylogie niż niejeden reżyser filmowy. Jego biografia to opowieść o wielkich walkach i odkupieniu.
Marcin Mendelski, Nieobiektywny kibic

BIOGRAM
Evander Holyfield
Amerykański bokser, wielokrotny mistrz świata wagi ciężkiej oraz junior ciężkiej. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich. W trakcie kariery stoczył 58 zawodowych walk i wygrał w 44 z nich (w 29 przez nokaut). Swój ostatni zawodowy pojedynek stoczył w 2011 roku w wieku 48 lat.

Holyfield. Droga wojownika
Numer ISBN

978-83-8210-993-1

Wymiary

140x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

392

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rptb6
d1rptb6
d1rptb6
d1rptb6