Trwa ładowanie...
d1lt6tl
31-08-2013 00:00

Holocaust F

książka
Oceń jako pierwszy:
d1lt6tl
Holocaust F
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Końce świata mają w fantastyce malowniczą tradycję. Co jednak, kiedy rozpadają się nie tylko światy, ale też sensy, społeczeństwa, systemy metafizyczne i ontologie?

Holocaust F Cezarego Zbierzchowskiego to ambitna hard sf w nowoczesnym stylu, kreśląca kształt nieubłaganej przyszłości, opowiadająca o wojnie, w której akcje militarne same w sobie są dziełami sztuki. Jakie tajemnice kryją się w kołysce cradlera? Co w bezmiarze kosmosu odkrył tunelowiec „Heart of Darkness”, który – zapętlony w czasie i przestrzeni – po raz kolejny zbliża się do ziemskiej orbity? Czym jest plazmat, który opuścił Ziemię, a czym freny, które na niej pozostały? Jak walczyć z Szarańczą, zmodyfikowanymi „wampirami” czy zmieniającym rozkład prawdopodobieństwa „morożenoje”? Czy warto ocalić świat, jeśli przeminęło w nim wszystko, o co warto było walczyć?

Holocaust F to dynamiczna mieszanka energii Strossa, rozmachu wizji Stephensona, pesymizmu Wattsa i więcej niż szczypty szaleństwa Dicka. Takie książki zdarzają się niezwykle rzadko, ale kiedy już się ukazują, niezmiennie stają się wielkim czytelniczym świętem.

Holocaust F
Numer ISBN

978-83-61187-92-9

Wymiary

135x205

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

304

d1lt6tl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lt6tl
d1lt6tl
d1lt6tl