Trwa ładowanie...
d12s0fz
15 kwietnia 2010, 00:00

Historia Śląska

książka
Oceń jako pierwszy:
d12s0fz
Historia Śląska
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Historia Śląska jest publikacją, która po raz pierwszy całościowo obejmuje dzieje Śląska począwszy od czasów średniowiecza po koniec ubiegłego stulecia.

Przedstawiony obraz przeszłości Śląska odpowiada wynikom najnowszych badań zarówno polskich, jak i niemieckich. Walory książki podnosi ciekawy materiał ilustracyjny oraz indeks imion i nazwisk.

Publikacja adresowana jest do tych, których interesuje barwna i ciekawa przeszłość tego regionu, a zwłaszcza do studentów, nauczycieli i uczniów.

Autorami książki są pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego. Okres średniowiecza przedstawił prof. Rościsław Żerelik, autor i współautor kilku opracowań dotyczących historii miast śląskich; czasy nowożytne opisała dr Gabriela Wąs, autorka licznych pozycji z dziejów zakonów i reformacji; lata 1806-1945 opisał prof. Marek Czapliński, autor i współautor prac z zakresu politycznych i społecznych dziejów Śląska; historią najnowszą zajęła się dr Elżbieta Kaszuba, autorka książki o propagandzie powojennej oraz współautorka kilku prac z dziejów miast śląskich.

Historia Śląska
Numer ISBN

978-83-229-2872-1

Wymiary

170x245

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

684

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12s0fz
d12s0fz
d12s0fz
d12s0fz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj