Trwa ładowanie...
dhjp4au

Historia Polski. Tysiąc lat burzliwych dziejów

książka
dhjp4au
Oceń jako pierwszy:
978-83-7705-149-8.jpg
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Historia Polski. Tysiąc lat burzliwych dziejów to kompendium wiedzy o państwie i narodzie polskim od pierwszych Piastów po czasy współczesne.

Autorzy w kolejnych rozdziałach prezentują Polskę Piastów i Andegawenów, Jagiellonów, Rzeczpospolitą Obojga Narodów, czasy zaborów oraz XX i XXI wiek, a w każdym z nich koncentrują się na czterech głównych zagadnieniach: polityce, administracji i społeczeństwie, gospodarce oraz kulturze. Zajmujące, a jednocześnie krótkie teksty objaśniają zawiłe historyczne procesy, odsłaniają nieznane fakty, opisują wydarzenia przełomowe, przybliżają sylwetki postaci kształtujących od wieków dzieje Polski.

Książka ta będzie niezastąpioną publikacją dla uczniów i studentów, a także dla wszystkich miłośników dziejów ojczystych. Zwłaszcza liczne mapy, zdjęcia (także archiwalne), ilustracje i tabele, ciekawostki (m.in. fragmenty relacji i wspomnień z epoki) pomogą w wyborze najważniejszych informacji lub w uporządkowaniu wiedzy szczegółowej. Na końcu publikacji zamieszczono słownik pojęć historycznych, indeks nazwisk i postaci.

dhjp4au
Historia Polski. Tysiąc lat burzliwych dziejów
Numer ISBN

978-83-7705-149-8

Wymiary

200x294

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

6

Liczba stron

176

Podziel się opinią

Share
dhjp4au
dhjp4au
dhjp4au
dhjp4au