Trwa ładowanie...
d113obt
6 października 2010, 00:00

Historia ogrodów 2. Od XVIII wieku do współczesności

książka
Oceń jako pierwszy:
d113obt
Historia ogrodów 2. Od XVIII wieku do współczesności
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

W Europie połowa XVIII wieku to czas odejścia od założeń ogrodowych, w których główną rolę odgrywała geometryzacja (w planie i bryle) i kształtowanie postaci ogrodu podporządkowanych budowli. To także okres, w którym inspiracje do kształtowania ogrodów stanowiła natura, czas tworzenia parków krajobrazowych. W tym tomie opisane są także ogrody Chin i Japonii, których sposób kształtowania od początku niezmiennie wiązał się z wykorzystaniem wzorca natury. Poznanie sztuki ogrodowej Dalekiego Wschodu wpłynęło znacząco na kształtowanie założeń ogrodowych w Europie w XVIII wieku.

Ukazano również tendencje i przemiany w kształtowaniu ogrodów i krajobrazu w XIX i XX wieku, aż do czasów współczesnych i zaistnienia rozwiązań postmodernistycznych. Zaprezentowane zostały najwybitniejsze przykłady obiektów ogrodowych.

Historia ogrodów 2. Od XVIII wieku do współczesności
Numer ISBN

978-83-01-15329-8

Wymiary

170x240

Gatunek

Architektura i wnętrza,Architektura i wnętrza

Oprawa

7

Liczba stron

500

Inne wydania

Warszawa - 2010-10-01

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113obt
d113obt
d113obt
d113obt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj