Trwa ładowanie...
ddubx00
05-08-2011 00:00

Historia obuwia na ziemiach polskich od IX do końca XVIII wieku

książka
Oceń jako pierwszy:
ddubx00
Historia obuwia na ziemiach polskich od IX do końca XVIII wieku
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

W książce ukazano zmiany, jakie zachodziły w sposobie formowania obuwia na przestrzeni dziesięciu stuleci. Obok rozwoju mody obuwniczej, wyrażającej się zmianami formy i fasonu obuwia, autorka omawia również sposoby konstruowania, szycia, wykrawania, zdobienia i zapinania obuwia.

Wszystkie te elementy przedstawiono na tle mody odzieżowej. W książce zasygnalizowano jedynie ogólne tendencje i trendy oraz nowe sposoby kształtowania i modelowania sylwetki. Zagadnienia związane z ubiorem pojawiły się tylko w celu wykazania silnego związku między zmianami zachodzącymi w formie odzieży i okryć stóp. Poza tym podkreślono przenikanie się i współwystępowanie tych samych form i motywów zdobniczych w różnych dziedzinach sztuki, w ubiorze i obuwiu. Omówiono również funkcjonującą w świadomości społecznej symbolikę obuwia.

Zasadniczą część książki stanowi pięć rozdziałów, w których opisano formy obuwia charakterystyczne dla danego okresu. Na końcu umieszczono między innymi słownik terminów specjalistycznych oraz aneks, w którym znajdują się wykroje wybranych typów obuwia pochodzących z różnych okresów historycznych. Książka jest bogato ilustrowana, na uwagę zasługują zwłaszcza barwne fotografie i rysunki wykonane ołówkiem.

Historia obuwia na ziemiach polskich od IX do końca XVIII wieku
Numer ISBN

978-83-231-2609-6

Wymiary

215x275

Gatunek

Historia powszechna,Kulturoznawstwo i antropologia

Oprawa

6

Liczba stron

366

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddubx00
ddubx00
ddubx00
ddubx00

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj