Trwa ładowanie...

Historia miłości, która przekracza granice

Kiedy uczucie staje się testem wszystkiego, w co wierzymy…

Artykuł sponsorowany przez Grupę Zaczytani
 Źródło: materiały partnera
d4arosr
d4arosr

W świecie pełnym reguł i ograniczeń, historia zawarta w książce Olga Ewy Hansen rzuca wyzwanie konwenansom, przedstawiając nam opowieść, która jest równie prowokująca, co piękna. Autorka, znana już z powieści Klubowe dziewczyny, tym razem zaprasza do elitarnego liceum w Warszawie, gdzie z pozoru zwyczajne życie uczniów i nauczycieli kryje w sobie niemało tajemnic.

– Piotr wpatrywał się teraz prosto w moje oczy, a ja czułam, jak zaschło mi w gardle. Co on chce powiedzieć?

– Nie wiem, jak to zrobiłaś, ale wdarłaś się do mojego życia i je całkowicie zdominowałaś. Od wielu tygodni miotałem się w swoich uczuciach, próbując postąpić właściwie. Wiem, że nasza sytuacja jest skomplikowana…

Piotr Grajewski, nauczyciel języka polskiego o nienagannym, ale surowym stylu bycia, zostaje postawiony przed zadaniem nietypowym nawet dla niego – ma zaopiekować się Olgą, jedną ze swoich uczennic, podczas nieobecności jej rodziców. To, co zaczyna się jako profesjonalny obowiązek, szybko przeradza się w nieoczekiwaną fascynację, która niepostrzeżenie zmienia się w zakazany romans.

d4arosr

Autorka z wielką wrażliwością opisuje emocjonalny labirynt, w którym znajdują się jej bohaterowie. Olga, wzorowa uczennica z jasno nakreślonym planem na przyszłość, niespodziewanie odkrywa głębię uczuć, jakie budzi w niej jej opiekun. Ich relacja, choć pełna namiętności, stawia przed nimi nieprzewidziane przeszkody i powoduje życiowe tragedie, ukazując, że miłość nie zawsze jest tylko słodka.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Czy możliwa jest miłość, która przekracza wszystko? Czy zakazane uczucie może być prawdziwe? –  te pytania stają się osią rozważań, które prowadzą przez całą powieść. Autorka skłania do przemyśleń na temat granic, jakie stawiamy między moralnością, a uczuciem, między społecznymi oczekiwaniami, a głosem serca.

Jej wielkie, zielone oczy wpatrywały się we mnie z ciepłem, miłością, ale i nutką smutku. Na twarzy błąkał się delikatny uśmiech. W takich chwilach zaskakiwało mnie, jakim cudem tak długo ignorowałem jej piękno, które teraz, za każdym razem, odbierało mi dech.

Olga to książka, która nie boi się trudnych tematów. Ewa Hansen z niezwykłą delikatnością maluje portrety ludzkich dusz zagubionych w swoich pragnieniach, lękach i marzeniach. To opowieść, która zostanie z Tobą na długo po przewróceniu ostatniej strony, zmuszając do zastanowienia nad własnymi wyborami i wartościami.

Artykuł sponsorowany przez Grupę Zaczytani
d4arosr
d4arosr