Trwa ładowanie...
dhlm5mz
15-04-2010 00:00

Historia malarstwa polskiego

książka
Oceń jako pierwszy:
dhlm5mz
Historia malarstwa polskiego
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Wybitni specjaliści, krakowscy historycy sztuki, w przystępny sposób omawiają obrazy blisko 300 współtwórców polskiego malarstwa. Bohaterami tej książki są nie tylko ci najlepiej pamiętani, jak Matejko, Chełmoński, Malczewski czy Makowski, ale też rzadziej wspominani mistrzowie naszej sztuki, zagubieni gdzieś w jej bogatych dziejach.
Ukazany został pełen zakres chronologiczny rozwoju malarstwa polskiego. Polskiego - nie znaczy jednak wychodzącego wyłącznie spod pędzla Polaków. Od średniowiecza sztukę polską współtworzyli także przybysze - Niemcy, Francuzi, Włosi, Holendrzy i inni. Ich zakorzenienie w historii malarstwa polskiego jest tu dobrze udokumentowane.
Ponad 650 barwnych reprodukcji przedstawia najsłynniejsze dzieła z narodowych muzeów i galerii. Ale nie tylko. Obok nich, ukazane są tu - często po raz pierwszy - skarby prywatnych kolekcji, klasztorów i kościołów.

Historia malarstwa polskiego
Numer ISBN

83-88080-44-X

Wymiary

225x280

Gatunek

Albumy,Historia sztuki,Malarstwo i grafika

Oprawa

7

Liczba stron

432

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhlm5mz
dhlm5mz
dhlm5mz
dhlm5mz
dhlm5mz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj