Trwa ładowanie...
d29coz4
15 kwietnia 2010, 00:00

Historia Litwy

książka
Oceń jako pierwszy:
d29coz4
Historia Litwy
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Pierwsza publikacja, przedstawiająca w sposób syntetyczny historię Litwy, przygotowana po odzyskaniu niepodległości przez ten kraj. Jej autorami są naukowcy, znani i cenieni także w Polsce. Książka prezentuje dzieje ziem litewskich od czasów najdawniejszych, przez okres tworzenia się struktur państwowych, walkę z Krzyżakami i Polakami, sojusze i unie z Polską, aż do Unii Lubelskiej, Konstytucji 3 Maja i upadku państwa polsko-litewskiego. Nowoczesne i obiektywne ujęcie tematu sprawia, że książka jest doskonałym uzupełnieniem podręczników historii Polski. Liczne mapy w tekście.

Autorami syntezy są litewscy historycy i archeolog, od lat znani i cenieni w polskich ośrodkach naukowych. Pisząc o dziejach swojego państwa i narodu, prezentują litewski punkt widzenia na historię tej części Europy, ale potrafią jednocześnie zachować obiektywizm w formułowaniu ocen i sądów, wystrzegając się uproszczeń i nacjonalistycznych podtekstów.

Historia Litwy
Numer ISBN

978-83-01-15190-4

Wymiary

165x240

Gatunek

Historia Polski,Historia powszechna

Oprawa

6

Liczba stron

388

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29coz4
d29coz4
d29coz4
d29coz4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj