Trwa ładowanie...
d1qhtpt
25 lipca 2012, 00:00

Historia literatury japońskiej

książka
Oceń jako pierwszy:
d1qhtpt
Historia literatury japońskiej
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Unikatowa w skali świata literatura japońska słynie głównie z poezji (starożytne epoki Nara oraz Heian), jak również z tekstów powieściowych, zaliczających się do najstarszych na świecie (jak tysiącletnia opowieść dworska Genji monogatari). Japońskie średniowiecze obfituje z kolei w historie wojenne i wysmakowane szkice (epoka Kamakura). W okresie Muromachi na scenę wchodzą słynne po dziś dzień gatunki teatralne – no, kabuki oraz japoński teatr lalkowy. Okres Edo to burzliwy rozwój literatury popularnej, barwnie opisującej życie ówczesnych mieszczan, gejsz i samurajów. Wtedy również wędrowali po Archipelagu Japońskim tacy słynni autorzy poezji haiku jak Matsuo Basho. Czasy współczesne to powieść, opowiadanie i dramat, m.in. tak popularni autorzy jak Mishima Yukio, nobliści Kawabata Yasunari i Oe Kenzaburo czy popularny w Polsce Murakami Haruki.

Książkę wzbogacają ponadto:
- liczne ramki w tekście z informacjami o historii, ludziach, kulturze, a także cytaty fragmentów japońskich tekstów literackich w tłumaczeniu na język polski;
- tablice chronologiczne, przedstawiające główne fakty z dziejów literatury japońskiej na tle społeczno-polityczno-kulturalnym zarówno Japonii, jak i Polski oraz całego świata.

Historia literatury japońskiej przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych fenomenem Japonii oraz poznających kulturę i język tego kraju. Książka będzie szczególnie przydatna dla studentów kierunków kulturoznawczych i filologicznych, zwłaszcza orientalistycznych.

Historia literatury japońskiej
Numer ISBN

978-83-01-16431-7

Wymiary

165x240

Gatunek

Historia powszechna,Literaturoznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

520

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qhtpt
d1qhtpt
d1qhtpt
d1qhtpt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj