Trwa ładowanie...
d2z2j52
15 kwietnia 2010, 00:00

Historia broni siecznej 2. Kordy, puginały, noże i bagnety

książka
Oceń jako pierwszy:
d2z2j52
Historia broni siecznej 2. Kordy, puginały, noże i bagnety
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Bogato ilustrowana publikacja przedstawiająca dzieje broni siecznej od czasów najdawniejszych aż po współczesne. Podzielona została na dwie części. Pierwsza omawia historię miecza, koncerza, rapiera, szpady, szabli i pałasza, druga - dzieje broni o średniej długości i krótkiej: kordu, kordelasa, tasaka, półszabli, kordzika, bagnetu i noża bojowego. Opisuje też rozwój broni polskiej w kontekście rozwoju broni siecznej na świecie. Obok znaczenia militarnego polska broń sieczna, znaczona napisami patriotycznymi, przekazywana często z ojca na syna, stała się wyrazem miłości ojczyzny w okresie obrony granic Rzeczypospolitej i walk o niepodległość.

Praca została w przeważającej mierze oparta na bogatej kolekcji broni siecznej Muzeum Wojska Polskiego. Zamieszczone zostały opisy i barwne zdjęcia wybranych typów broni, głównie bojowej, znajdujących się w zbiorach tego muzeum.

Historia broni siecznej 2. Kordy, puginały, noże i bagnety
Numer ISBN

978-83-11-11473-9

Wymiary

205x295

Gatunek

Albumy,Militaria i wojskowość

Oprawa

6

Liczba stron

256

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z2j52
d2z2j52
d2z2j52
d2z2j52

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj