Trwa ładowanie...
d2qm774
15 kwietnia 2010, 00:00

Historia Bizancjum

książka
Oceń jako pierwszy:
d2qm774
Inne
Źródło: Inne

Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego od nastania epoki Konstantyna Wielkiego w 306 r. n.e. do upadku Konstantynopola w 1453 roku. Bizancjum ukazane jest jako żywotne społeczeństwo, mające doniosłe znaczenie per se, lecz także służące za pomost między Wschodem a Zachodem, społeczeństwem starożytnym a nowoczesnym.

Osią narracyjną jest chronologicznie ujęta historia polityczna cesarstwa. Przeciwwagą dla polityki są rozważania o życiu społecznym i gospodarczym oraz bogatej kulturze Bizancjum. Tekst ilustrują liczne fotografie dzieł sztuki, architektury i powszechnie używanych narzędzi. Książka opiera się na aktualnym stanie wiedzy naukowej i omawia najważniejsze zagadnienia historiograficzne związane z poszczególnymi okresami. Jednocześnie napisana jest przejrzystą prozą narracyjną, co czyni tę fascynującą epokę dziejów przystępną dla szerokiego kręgu czytelników.

Historia Bizancjum
Numer ISBN

978-83-233-2588-8

Wymiary

165x235

Gatunek

Historia powszechna

Oprawa

1

Liczba stron

388

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qm774
d2qm774
d2qm774
d2qm774

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj