Trwa ładowanie...
ddezzwg

Hank Moody

Megafon.pl Materiały Prasowe
Źródło: Megafon.pl Materiały Prasowe

Hank Moody to fikcyjna postać z serialu Californication, a przy tym główny bohater produkcji, znany i ceniony pisarz. Autor kilku powieści, w tym wydanej również w rzeczywistości książki "God Hates Us All". Rolę Moody'ego w serialu odgrywa David Duchowny.

Hank Moody – postać z serialu

Głównym bohaterem serialu komediowego Californication jest pisarz Hank Moody, za którego rolę David Duchowny otrzymał w 2008 roku Złoty Glob.

Henry James "Hank" Moody urodził się w stanie Nowy Jork, jest związany z Karen van der Beek, słucha muzyki rockowej i jeździ kabrioletem Porsche 964. Hank Moody jest pisarzem, ale wykłada też kreatywne pisanie w college'u.

Hank Moody – książki

Twórczość literacka fikcyjnego pisarza jest inspirowana Charlesem Bukowskim. Serialowy Hank Moody ma na swoim koncie książki takie jak "South Of Heaven", "Seasons In The Abyss" i "God Hates Us All", których tytuły odwołują się do albumów muzycznych zespołu Slayer. Pozostałe książki Hanka Moody'ego to "Fucking & punching", "Californication" i "Lew Ashby, Biography", ale napisał też m.in. scenariusze do filmów inspirowanych jego twórczością.

Serialowa powieść "God Hates Us All" została wydana również w rzeczywistości, podpisana jest nazwiskiem Hank Moody. Polskie tłumaczenie książki zostało wydane nakładem wydawnictwa SQN Sine Qua Non w 2010 roku, jej tytuł to "Bóg nas nienawidzi".

Hank Moody
Bibliografia
ddezzwg

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddezzwg
ddezzwg
ddezzwg