ycipk-2xv65f
ycipk-2xv65f

Handel ludźmi - książka

83-923-9230-2_87326_F.jpg Inne
Podziel się

Handel ludźmi. Zapobieganie i ściganie jest pierwszym w Polsce podręcznikiem w sposób kompleksowy odnoszącym się do problematyki współczesnego niewolnictwa. Stanowiąc swoiste kompendium wiedzy przedstawia handel ludźmi w sposób wieloaspektowy, prezentując jego aspekty polityczne, prawne, kryminologiczne czy socjologiczne.

ycipk-2xv65f

W pierwszej części książki zawarte są zagadnienia dotyczące podstawowych regulacji prawnych, oraz aspekty międzynarodowe i humanitarne. Omówione są też zjawiskowe formy handlu ludźmi (przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi, handel narządami), sposoby jego eliminowania w Polsce i w innych krajach oraz zagadnienia związane z ochroną ofiary.

Druga część podręcznika zawiera wszystkie akty prawa międzynarodowego (ONZ oraz Unii Europejskiej) oraz najważniejsze regulacje krajowe dotyczące handlu ludźmi. Publikacja jest efektem projektu szkoleniowo-badawczego Handel ludźmi - zapobieganie i ściganie realizowanego w latach 2004 - 2006 przez Ośrodek Badań Praw Człowieka Uniwersytetu Warszawskiego stanowiący jednostkę organizacyjną Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej IPSiR UW.

Projekt skierowany był do przedstawicieli służb publicznych i organizacji pozarządowych zajmujących się eliminowaniem handlu ludźmi, a był finansowany ze środków programu Prawo i Demokracja Ambasady Stanów Zjednoczonych.

Książka jest godna polecenia zarówno praktykom, jak i teoretykom oraz wszystkim osobom zainteresowanym zjawiskiem handlu ludźmi. Publikacja ma na celu przyczynienie się do pogłębienia wiedzy, podniesienia świadomości problemu oraz zainspirowania działań na rzecz zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi.

ycipk-2xv65f
Handel ludźmi - Szczegóły książki
Numer ISBN

83-923-9230-2

Wymiary

170x240

Gatunek

Ekonomia,Psychologia,Eseje

Oprawa

6

Liczba stron

630

Autorzy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2xv65f
ycipk-2xv65f