Trwa ładowanie...
d2eoh7u

Gwiazdy Drugiej Rzeczpospolitej

książka
Oceń jako pierwszy:
d2eoh7u
Gwiazdy Drugiej Rzeczpospolitej
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Sławomir Koper powraca do czasów Drugiej Rzeczypospolitej. W swojej najnowszej książce przedstawia świat gwiazd teatru, kabaretu, kina i sportu. Jak zwykle opisuje życie prywatne swoich bohaterów, ich miłości, sukcesy i rozczarowania. A wszystko na tle niezwykle barwnej epoki.

Niektóre z gwiazd międzywojnia zachowywały się jak współcześni nam celebryci, inne zazdrośnie strzegły swojej prywatności. To była niezwykła plejada: Smosarska, Pogorzelska, Mankiewiczówna, Halama, Barszczewska, Bodo, Żabczyński, Jaracz, Osterwa, Węgrzyn. A do tego polskie medalistki olimpijskie: Konopacka, Walasiewiczówna, oraz finalistka Wimbledonu. Jak zwykle autor nie zapomina o wzajemnym przenikaniu się środowisk; gośćmi scen kabaretowych bywali przecież politycy, a minister Ignacy Matuszewski poślubił Halinę Konopacką. Sukcesy tenisowe Jadwigi Jędrzejowskiej zadecydowały o nakręceniu słynnej Jadzi, gdzie w główne role wcielili się Jadwiga Smosarska i Aleksander Żabczyński.

Jak zwykle u tego autora atutem książki jest lekka i potoczysta narracja, Koper obficie cytuje pamiętniki, listy i relacje prasowe, co dodaje pracy autentyczności. To znakomity opis epoki, która zniknęła wraz z wybuchem drugiej wojny światowej.

Gwiazdy Drugiej Rzeczpospolitej
Numer ISBN

978-83-11-12708-1

Wymiary

145x205

Gatunek

Kultura i sztuka,Historia Polski,Kultura i sztuka,Historia Polski

Oprawa

1

Liczba stron

300

Inne wydania

Warszawa - 2013-05-16

d2eoh7u

Podziel się opinią

Share
d2eoh7u
d2eoh7u
d2eoh7u
d2eoh7u