Trwa ładowanie...
d3h4kxn

Grzegorz Szymanik

Grzegorz Szymanik jest reporterem "Dużego Formatu", laureatem nagrody PAP-u i autorem książki "Motory rewolucji".

Grzegorz Szymanik - życiorys i działalność

Grzegorz Szymanik urodził się w 1985 r. Studiował polonistykę (nieukończone) i dziennikarstwo (zakończone dyplomem) na Uniwersytecie Warszawskim. W 2008 r. został zatrudniony w "Gazecie Wyborczej” – początkowo zajmował się sprawami lokalnymi, a pięć lat później został reporterem "Dużego Formatu". Szymanik jest autorem zwycięskiego w konkursie Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego reportażu, dotyczącego wioski Kopyś, w której urodził się Aleksandr Łukaszenka. Szymanik był też nominowany do nagród: Grand Press, Teresy Torańskiej i "Pióra Nadziei" Amnesty International.

Szymanik chętnie podróżuje po świecie. Zetknięcie się z innymi kulturami zainspirowało go do napisania wielu reportaży. Pierwszym zagranicznym celem był Iran, następnie Mongolia i Sahara Zachodnia.

Grzegorz Szymanik - książki

Książka Grzegorza Szymanika "Motory rewolucji" została wydana przez Wydawnictwo Czarne w 2015 r. Jest to zbiór reportaży, powstałych w krajach byłego Związku Radzieckiego, a także Bliskiego Wschodu, Afryki, Ukrainy, Białorusi i Czeczenii. Autor jeździł po miejscach, dotkniętych wojną, przyglądał się rodzącym się rewolucjom i rozmawiał z ludźmi z tych terenów. Szczepanik opisuje wydarzenia na Majdanie w Kijowie, Kairze i syryjskich miasteczkach.

d3h4kxn

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4kxn
d3h4kxn
d3h4kxn