Trwa ładowanie...
dbirmkj
15-04-2010 00:00

Grupy

książka
Oceń jako pierwszy:
dbirmkj
Grupy
Tytuł oryginalny

Groups. A Users Guide

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Analiza procesów grupowych jest ważna i potrzebna choćby z tego powodu, że jedynie zdobywając wiedzę o grupach, możemy poznać własne jednostkowe miejsce w świecie i społeczeństwie.

Każdy z nas jest ogniwem w sieci wzajemnie powiązanych grup. Odpowiednia perspektywa patrzenia na siebie sprowadza się do formułowania definicji swojej osoby oraz określania zadań i wyzwań, które muszą być realizowane w kontekście powiązań i relacji grupowych. W życiu jest niewiele obszarów, które nie pozostają w bezpośredniej zależności od wartości, przekonań i norm oraz od działań grupy i jej członków.

Mimo głoszonej przez społeczeństwa indywidualistyczne wyższości jednostki nad grupą wszyscy pędzimy swój żywot ujęci w ramy wszechobecnych, a czasem nawet wszechwładnych grup. Książka Carol Oyster to najlepszy z dotychczas napisanych podręczników o grupach.

Autorka zapoznaje nas z nowym podejściem psychologii do zagadnienia grup społecznych, a czyni to w sposób równie zajmujący co przystępny i równie dowcipny co naukowo poprawny. Podczas lektury "słychać" ciepły i łagodny głos nauczyciela, który prowadzi uczniów w sferę nowych doświadczeń i głębszego poznania oraz - jak doświadczony dydaktyk postępować powinien - ilustruje wiedzę rozbudzającymi ciekawość przykładami.

Dlatego znajdziemy tu zarówno twierdzenia wypowiadane z pozycji wydarzeniach opisywanych autorytetu naukowego, jak i historie zabarwione humorem oraz wzmianki o znanych ludziach czy wydarzeniach opisywanych na pierwszych stronach gazet.

Grupy
Numer ISBN

83-7150-867-0

Wymiary

165x235

Gatunek

Psychologia,Poradniki

Oprawa

1

Liczba stron

396

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbirmkj
dbirmkj
dbirmkj