Trwa ładowanie...
d6vaeu3

Granice kosmosu – granice kosmologii

książka
d6vaeu3
Oceń jako pierwszy:
Granice kosmosu – granice kosmologii
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
0007C7BA_original_6E7D3483D301642A.jpg
Inne
Źródło: Inne

Czy da się racjonalnie opisać Wszechświat? Czy nauka może mówić o czymś, czego nie da się i nigdy nie będzie dało zaobserwować? Jaki jest związek pomiędzy pierwszymi ułamkami sekund Wszechświata a gatunkiem ludzkim?

Kosmologia stanowi współcześnie dojrzałą naukę, ufundowaną na wysokiej jakości obserwacjach oraz solidnej podstawie teoretycznej. Obraz ten zaczyna się jednak załamywać w miarę posuwania się ku najwcześniejszym chwilom istnienia Kosmosu, kiedy to krok po kroku, niepostrzeżenie, stosowane przez nas metody i pojęcia naukowe przestają poprawnie funkcjonować. Rozsądek nakazywałby milczenie, ale kosmolodzy z każdym rokiem posuwają się dalej w próbie wyjaśnienia… wszystkiego. Obserwatorowi z zewnątrz trudno jest czasem zrozumieć, gdzie kończy się solidna nauka, a zaczyna inspirowana nią fantazja. Celem tej książki jest przybliżenie Czytelnikowi, czym jest Kosmos oraz czym jest kosmologia w kontekście jednej z wielkich współczesnych hipotez próbujących wyjaśnić najbardziej ogólne własności naszego Wszechświata – kosmologicznego doboru naturalnego Lee Smolina. Jest to pierwsze w języku polskim tak wyczerpujące przedstawienie tej teorii, wzbogacone ponadto o komentarz filozoficzny, dotyczący miejsca człowieka w nauce
o Wszechświecie, roli praw przyrody i granicom obserwacji oraz organicznej jedności świata. Książka napisana jest przystępnym, ale i precyzyjnym językiem.

d6vaeu3
Granice kosmosu – granice kosmologii
Numer ISBN

978-83-7886-143-0

Wymiary

140x215

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Filozofia i etyka,Fizyka i astronomia

Oprawa

6

Liczba stron

264

Podziel się opinią

Share
d6vaeu3
d6vaeu3
d6vaeu3
d6vaeu3
d6vaeu3