Trwa ładowanie...
d12b2fc

Georgia. Powieść o Georgii O’Keeffe

książka
d12b2fc
Oceń jako pierwszy:
Georgia. Powieść o Georgii O’Keeffe
Tytuł oryginalny

Georgia: A novel of Georgia O'Keeffe

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Georgia. Powieść o Georgii O’Keeffe
Materiały prasowe

Powieść o Georgii O'Keeffe - ikonie sztuki współczesnej.

To nie jest opowieść miłosna. Gdyby tak było, mielibyśmy tę samą, jedną opowieść. Ale on miał swoją, a ja swoją.

Georgia O’Keeffe, jej związek z charyzmatycznym fotografem Alfredem Stieglitzem i walka o artystyczną niezależność – w tej niezwykle zmysłowej powieści Dawn Tripp zabiera nas w fascynującą podróż w świat fikcji historycznej.

W swojej mistrzowskiej powieści Dawn Tripp dosłownie burzy granicę między pisarzem a postacią, pozwalając nam usłyszeć głos O’Keeffe i zrozumieć jej wizję życia. Georgia to niesamowita, genialna książka o tym, co to znaczy być artystką i kobietą, o napięciu między sobą a innymi, między miłością a potrzebą wolności. Każda strona zachwyca zmysłowością i wciąga czytelnika w intrygujący świat nowojorskich artystów dwudziestolecia międzywojennego. B.A. Shapiro, autorka bestsellerów „New York Timesa” The Art Forger oraz The Muralist.

Georgia O’Keeffe stała się legendą jeszcze za życia. Malarka po części z tym walczyła, po części jednak sama się do tego przyczyniała. I to właśnie stanowi główny temat tej fascynującej książki Dawn Tripp – powieści, która niczym obrazy O’Keeffe jest jednocześnie bujna i rygorystyczna, odważna i subtelna, zmysłowa, dziwaczna, uczuciowa i pełna polotu. Joan Wickersham, autorka The New from Spain

d12b2fc
Georgia. Powieść o Georgii O’Keeffe
Numer ISBN

978-83-8062-160-2

Wymiary

135x215

Oprawa

zintegrowana

Liczba stron

392

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d12b2fc
d12b2fc
d12b2fc
d12b2fc
d12b2fc