Trwa ładowanie...
d1ntn7n

G&P Oficyna Wydawnicza

Od początku swojej działalności Oficyna Wydawnicza G&P przyjęła profil wydawnictwa książek dla dzieci i młodzieży. Założyciele i właściciele firmy Henryk Gościański i Karol Prętnicki przyjęli, iż głównym celem jest popularyzacja polskiej literatury i twórczości dla dzieci.

G&P proponuje tytuły z kanonu klasyki polskiej. Ofertą swoją próbuje przełamać zalew przedruków mało wartościowej literatury i tandetnej ilustracji. W ofercie dominuje twórczość Jana Brzechwy, Juliana Tuwima (twórców polskiej szkoły poezji dla dzieci) oraz prozy Marii Konopnickiej, Marii Kownackiej, Kornela Makuszyńskiego.

Książki wydawane przez G&P cechuje staranność wydania i znakomita szata ilustratorska. Oficyna ma wyłączność na prawa do twórczości ilustratorskiej Jana Marcina Szancera.

W ramach serii Niezapomniane książki naszego dzieciństwa Oficyna wydaje m.in. książki K. Makuszyńskiego i M. Walentynowicza - Przygody Koziołka Matołka, Przygody Małpki Fiki Miki, O Wawelskim Smoku.

Rocznie Oficyna wydaje ok. 70 tytułów (część to wznowienia, część nowe tytuły w nowych opracowaniach). Są to propozycje zarówno o charakterze edukacyjnym - dla najmłodszych (Poznajemy: Zawody, Litery, Zwierzęta), jak i dla młodzieży szkolnej szkół podstawowych i ponadpodstawowych: lektury obowiązkowe i ponadobowiązkowe.

d1ntn7n
G&P Oficyna Wydawnicza
Rok powstania

1990

Adres

ul. Strzeszyńska 269 A

Kod i miasto

Poznań

Numer telefonu

(+48 61) 842 57 54

Numer faksu

(+48 61) 842 57 55

Adres WWW strony internetowej

http://www.gmp.poznan.pl/

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ntn7n
d1ntn7n
d1ntn7n