Trwa ładowanie...
d6tgy4a
07-09-2023 13:20

Fukushima. Kronika wypadku bez końca

książka
Oceń jako pierwszy:
d6tgy4a
Fukushima. Kronika wypadku bez końca
Tytuł oryginalny

Fukushima. Chronique d'un accident sans fin

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Mocny i szczegółowy reportaż skupiający się na pierwszych dniach po katastrofie spowodowanej tsunami i awarią elektrowni atomowej w Fukushimie.
11 marca 2011 roku opodal wybrzeży Japonii straszliwe trzęsienie ziemi powoduje tsunami, które z pełną mocą uderza w jedną z największych elektrowni jądrowych na świecie: Fukushima Daiichi. Kataklizm naturalny o niesłychanej gwałtowności powoduje wówczas katastrofę technologiczną.
Od pierwszych chwil zaczyna się odliczanie ku katastrofie... a pierwszych pięć dni okaże się decydujących. W kompletnie zdewastowanym świecie, kiedy budynki pogrążone są w ciemnościach, personel elektrowni jądrowej staje w obliczu eksplozji i toksycznego promieniowania. Pracownicy pod kierunkiem Masao Yoshidy, dyrektora elektrowni, będą musieli wykazać się ogromną odwagą, pomysłowością i niewiarygodną gotowością do poświęceń, aby spróbować zapobiec apokalipsie.
Kilka miesięcy później komisja śledcza przesłuchuje Yoshidę, aby zrozumieć rozmiary kataklizmu, któremu musiał on stawić czoła. Oto jego opowieść.

Fukushima. Kronika wypadku bez końca
Numer ISBN

978-83-8230-502-9

Wymiary

210x285

Oprawa

twarda

Liczba stron

128

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6tgy4a
d6tgy4a
d6tgy4a
d6tgy4a