Trwa ładowanie...
d13vned
d13vned

Fredrika Bergman 4. Wyścig z czasem

książka
d13vned
Oceń jako pierwszy:
Fredrika Bergman 4. Wyścig z czasem
Tytuł oryginalny

Paradisoffer

Rok wydania
Autorzy
0006A16E_original_2CB070041E4E99D4.jpg
Inne

Boeing 747 z kompletem pasażerów na pokładzie wylatuje ze Sztokholmu i bierze kurs na Nowy Jork. Krótko po starcie załoga znajduje list, który zawiera groźby skierowane pod adresem rządów Szwecji i USA.

Terroryści chcą zmusić rząd Szwecji do anulowania decyzji o wydaleniu z kraju człowieka, który według szwedzkiej policji – Säpo – stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Rząd staje wobec alternatywy: albo uratuje życie czterystu pasażerów, którzy stali się zakładnikami terrorystów, albo utrzyma decyzję w sprawie wydalenia.

Komisarz policji kryminalnej, Alex Recht, udaje się do siedziby Säpo , gdzie wraz z Eden Lundell bierze udział w śledztwie. Fredrika Bergman, która od pewnego czasu pracuje w ministerstwie sprawiedliwości, uczestniczyła w rozpatrywaniu sprawy dotyczącej wydalenia, a teraz jest łącznikiem między policją a rządem. Obie strony dość szybko dochodzą do wniosku, że porwanie samolotu może mieć o wiele poważniejsze konsekwencje, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić.

Mijają kolejne godziny, a Fredrika i Alex z rosnącym niepokojem obserwują, jak z każdą chwilą maleje szansa na uratowanie samolotu i pasażerów. Walce z czasem towarzyszy spór z władzami USA, które obawiają się kolejnego ataku terrorystycznego.

Czas mija, już wkrótce w samolocie skończy się paliwo…

d13vned
Fredrika Bergman 4. Wyścig z czasem
Numer ISBN

978-83-7839-726-7

Wymiary

130x200

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

1

Liczba stron

504

Podziel się opinią

Share
d13vned
d13vned
d13vned
d13vned