Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Finał konkursu Najlepszy Młody Mówca - start: 30.05.21

10 tysięcy złotych. Nagrodę tej wysokości zdobędzie zwycięzca konkursu Najlepszy Młody Mówca organizowanego przez Fundację Akademia Retoryki. To zacna wygrana, zważywszy na to, że w konkursie startują uczniowie szkół średnich. Pozostali laureaci otrzymają 5 tysięcy złotych (za drugie miejsce) i 3 tysiące ( trzecia lokata)

Najlepszy Młody MówcaNajlepszy Młody MówcaŹródło: Materiały prasowe
d39sljc
d39sljc

W eliminacjach konkursu wzięło udział 240 licealistów z całej Polski. Do finału dotarło tylko 10 osób – 5 dziewczyn i 5 chłopaków. A więc to bez wątpienia czołówka mówców swego pokolenia. Będzie ich oceniać jury złożone ze specjalistów od wystąpień publicznych oraz dziennikarzy. Jurorzy zwrócą uwagę na warsztat retoryczny, gestykulację, ale także poprawność językową i treść wystąpienia. Decydującą rozgrywkę poprzedzą warsztaty, które mają przygotować młodych mówców do jak najlepszych występów.

Finał Konkursu Najlepszy Młody Mówca Materiały prasowe
Finał Konkursu Najlepszy Młody MówcaŹródło: Materiały prasowe

O czym będą mówić finaliści? Temat ich wystąpień jest następujący: „Młodzi, ale już po przejściach. Opowiedz nam o swojej generacji coś, czego jeszcze nie wiemy, i przekonaj, że ten obraz jest prawdziwy.” Finaliści będą musieli zmierzyć się nie tylko z tematem, ale i tremą. Konkurs odbędzie się w onieśmielających wnętrzach Centrum Sztuki Współczesnej i będzie realizowany w konwencji talent-show, a to oznacza ostre światło sceniczne i natychmiastową ocenę jury oraz widzów obserwujących transmisję w Internecie.

To już 4 konkurs tego typu. Jego celem jest popularyzacje retoryki oraz wskazanie, że to umiejętność na wskroś nowoczesna, która przydaje się w każdym rodzaju kariery zawodowej oraz działalności społecznej. A nawet w życiu osobistym, gdy trzeba się zmierzyć z najbliższymi podczas dyskusji w trakcie niedzielnego obiadu.

Informacja prasowa
d39sljc
d39sljc