Trwa ładowanie...
dt5n4td
dt5n4td

Farmakologia w zadaniach. Farmakologia ogólna i kliniczna

książka
Oceń jako pierwszy:
Farmakologia w zadaniach. Farmakologia ogólna i kliniczna
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Farmakologia w zadaniach. Farmakologia ogólna i kliniczna
Materiały prasowe

Oddajemy do rąk Czytelników drugą część serii Farmakologia w zadaniach, tym razem poświęconą zagadnieniom farmakologii ogólnej i klinicznej.

Podręcznik ten jest wyjątkowy, a jego wartość polega na zdobywaniu wiedzy przez wykonywanie zadań – od najprostszych po coraz trudniejsze. Nauka farmakologii polegająca na rozwiązywaniu zadań, odzwierciedlających sytuacje i problemy kliniczne, jest przyjemniejsza i mniej nużąca niż studiowanie tradycyjnych podręczników, a także lepiej utrwala wiedzę.

Dzięki odpowiednio ułożonym zadaniom Czytelnik podąża w ślad za lekiem od momentu zakupienia go w aptece i uzyskania na jego temat ogólnych informacji, przez procesy farmakokinetyczne warunkujące osiągnięcie przez lek punktu uchwytu po zażyciu go, mechanizm wywierania efektu terapeutycznego, aż po eliminację leku z organizmu.

Podręcznik zwraca uwagę na potrzebę indywidualizacji terapii, ze względu na choroby współistniejące, preferencje dotyczące sposobu przyjmowania leków czy przyzwyczajenia dietetyczne pacjenta.

Podręcznik dedykowany jest studentom w ramach pracy własnej, jak również nauczycielom akademickim, którym zadania mogą być pomocne w prowadzeniu zajęć czy przygotowywaniu zaliczeń. Może zostać wykorzystany do nauki farmakologii, farmakologii klinicznej, farmakodynamiki, farmakokinetyki, opieki farmaceutycznej, gdyż obejmuje wiele aspektów związanych z lekiem.

Publikacja skierowana jest do studentów różnych kierunków medycznych, studentów medycyny, stomatologii, farmacji. Będzie również doskonałą pomocną w przygotowaniu do niektórych egzaminów specjalizacyjnych, np. z zakresu farmacji aptecznej, klinicznej czy szpitalnej

Farmakologia w zadaniach. Farmakologia ogólna i kliniczna
Numer ISBN

978-83-200-6013-3

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

200

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dt5n4td
dt5n4td
dt5n4td
dt5n4td
dt5n4td