Trwa ładowanie...
dh5y0fz
dh5y0fz

Fall Weiss. Najazd na Polskę 1939

książka
Oceń jako pierwszy:
Fall Weiss. Najazd na Polskę 1939
Tytuł oryginalny

CASE WHITE: The Invasion of Poland 1939

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Fall Weiss. Najazd na Polskę 1939
Materiały prasowe

Doskonałe podsumowanie polskiej kampanii 1939 – Russ Lockwood, hmgs.org.

Robert Forczyk, wykorzystując bogate doświadczenie historyka i oficera US Army, demaskuje mity narosłe wokół najazdu Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku, któremu niemieccy sztabowcy nadali kryptonim Fall Weiss (Wariant biały). Mity oparte na propagandzie, przekłamaniach zachodnich i radzieckich wojskowych i polityków, lenistwie historyków.

Autor udowadnia, że Fall Weiss nie był modelowym przykładem blitzkriegu, lecz dość konwencjonalną kampanią, podczas której Wehrmacht dopiero się uczył, jak wykorzystywać w walce czołgi i bombowce nurkujące. Przedstawia rozwój polskiej doktryny militarnej, organizację armii, koncepcje rozbudowy przemysłu zbrojeniowego, projekty produkcji nowych rodzajów uzbrojenia i sprzętu, działania wywiadu. Dowodzi, że Wojsko Polskie było dobrze uzbrojone i wyposażone, walczyło odważnie, ale wytyka także polskie błędy militarne, polityczne i gospodarcze, które wraz z radziecką inwazją doprowadziły do klęski.

Choć jednak Niemcy i Związek Radziecki wspólnie pokonali Polskę, naród polski nie stracił bojowego ducha, a liczni żołnierze i lotnicy kontynuowali walkę na innych frontach.

Fall Weiss. Najazd na Polskę 1939
Numer ISBN

978-83-8188-102-9

Wymiary

150x225

Oprawa

twarda z obwolutą

Liczba stron

464

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dh5y0fz
dh5y0fz
dh5y0fz
dh5y0fz
dh5y0fz