Trwa ładowanie...
d3ac7pe

Ewa Wachowicz

AKPA
Źródło: AKPA

Ewa Wachowicz pochodzi z Klęczan koło Gorlic w województwie małopolskim. W 1991 r. została Miss Małopolski, w 1992 r. kolejno Miss Polonia i III Wicemiss Świata. Rok później Miss Świata Studentek.

W 1993 r. objęła posadę sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka. Rzeczniczką rządu była 472 dni. Na szklanym ekranie zadebiutowała tuż po zdobyciu tytułu Miss World University 1993. Pracowała jako spikerka w Telewizji Polsat, na antenie stacji prowadziła też teleturniej 100 procent dla stu. Po rozstaniu z Radą Ministrów założyła własną firmę i jako niezależna producentka telewizyjna zrobiła dla Polsatu program pt. Poradnik imieninowy.

W latach 1998-2008 publiczna „Dwójka” emitowała Podróże kulinarne Roberta Makłowicza – pierwszą serię Ewy Wachowicz tylko i wyłącznie o gotowaniu.

W 2003 r. producentka wróciła na antenę Polsatu z nowym cyklem kulinarnym pt. Domowa kawiarenka. Program, poświęcony w całości sztuce przyrządzania deserów, kręcono dwa lata.

W 2005 r. wydała książkę „Słodki świat Ewy Wachowicz”. Jest felietonistką kulinarną dziennika „Polska Gazeta Krakowska”, a od grudnia 2007 r. prowadzi w Polsacie autorski program „Ewa gotuje”. W 2008 r. wyprodukowała dla „Polsat Cafe” serię o ośrodkach odnowy biologicznej pt. „WySPA”, obecnie kręci magazyn konsumencki dla pań pt. „Gadżety kobiety”. Mieszka w Krakowie z 9-letnią córką Olą i kotem brytyjskim, który wabi się Stefan.

W ubiegłym roku na rynek wydawniczy trafiła druga książka autorstwa pani Ewy pt. „Ewa gotuje”. 21 kwietnia do księgarni trafi najnowsza pozycja z kucharskiej serii: „Ewa gotuje – szybko”

d3ac7pe

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ac7pe
d3ac7pe
d3ac7pe