Trwa ładowanie...
d133v7k
d133v7k

Ewa Bukowska

Ewa Bukowska polska aktorka i reżyserka. Debiutowała w filmie "Kroll" Youtube.com - stopklatki

Ewa Bukowska jest polską aktorką, znaną przede wszystkim z ról serialowych. Ponadto jest także reżyserką, scenarzystką i producentką filmową. Bajki dla dzieci powyżej 5 roku życia są debiutem literackim Ewy Bukowskiej.

Ewa Bukowska – biografia

Bukowska uczęszczała do PWST w Krakowie, którą ukończyła w 1992 roku. Rok przed zakończeniem studiów Ewa Bukowska zadebiutowała w filmie Władysława Pasikowskiego pod tytułem "Kroll" (premiera w 1991 roku). Prywatnie, Ewa jest żoną Marka Bukowskiego (aktor i reżyser) i mają razem dwóch synów.

Do najważniejszych produkcji, w których wystąpiła Bukowska należą następujące seriale: "Fala Zbrodni", "Dom nad Rozlewiskiem", "Powiedz tak!", "M jak miłość". W 2017 roku mieliśmy okazję zobaczyć Ewę Bukowską w serialu "Pierwsza miłość" i "Dziewczyny ze Lwowa".

Ewa Bukowska – książki

Ewa Bukowska napisała dwie książki przeznaczone dla dzieci, są to: "Przygody słonia"; "Ja to JA, Ty to ty". Czytanki są skierowane do dzieci, które ukończyły piąty rok życia.

Książki dla dzieci Ewy Bukowskiej prezentują najmłodszym mądre i przyjazne historie, tłumaczące naszym milusińskim fenomen człowieka, czyli dlaczego każdy z nas jest inny, dlaczego trzeba szanować drugiego człowieka? Autorka także pochyla się nad pytaniem, czy warto szukać własnej drogi życiowej?

Ponadto, oprócz historyjek, książki Ewy Bukowskiej zawierają gotowe scenariusze do przedstawień teatralnych, dzięki którym dziecko stanie się reżyseram i będzie mogło stworzyć swoją sztukę teatralną (do każdego egzemplarza książki został dołączony teatrzyk i bohaterowie - elementy przeznaczone do wycięcia). W ten sposób dziecko samo, albo z rodzicami, może urządzić własny teatrzyk domowy.

Ewa Bukowska
Data urodzenia

27.08.1966

Miejsce urodzenia

Aleksandrów Kujawski

Bibliografia

Podziel się opinią

Share
d133v7k
d133v7k
d133v7k
d133v7k