Trwa ładowanie...
d27llzg

Europejka

książka
d27llzg
Oceń jako pierwszy:
Europejka
Rok wydania
Autorzy
83-89291-92-4_76121_F.jpg
Inne

Osobisty dziennik, w którym paradoksy polskiej codzienności, a także wydarzenia poruszające światową opinię publiczną przefiltrowane zostają przez doświadczenia autorki: kontrowersyjnej pisarki, która przez długi czas mieszkała poza krajem, publicystki i felietonistki, która próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie mediów, ale także szczęśliwej, zakochanej kobiety i mamy małej Poli, której narodziny opisała w Polce.

Manuela Gretkowska wnikliwie i z poczuciem humoru rejestruje zdarzenia ważne i nieważne, zbiera bieżące obserwacje i gorzkie czasem refleksje, starając się uchwycić momenty, kiedy zwyczajność nagle ukazuje swoją drugą, zaskakującą stronę. W sposób bezpośredni i spontaniczny pisze o tym, co ją zachwyca, irytuje, dziwi: lekturach, wydarzeniach w polskiej polityce i kulturze, przyjaciołach, bliskich i dalekich podróżach, urokach i udrękach życia na wsi, nieustannej przygodzie, jaką jest wychowywanie dziecka i życie z ukochanym mężczyzną. Błyskotliwy, często bliski poezji styl, zaskakujące skojarzenia, ogromna otwartość, trafność obserwacji - w Europejce odnaleźć można wszystkie najlepsze cechy pisarstwa Manueli Gretkowskiej.

Europejka to pisana z osobistej perspektywy kronika małych i dużych przemian zbliżających Polskę do Europy, historia powrotu do kraju - a zarazem do rodzinnej normalności, a także dziennik z życia małej córeczki, stającej się powoli bardzo samodzielną kobietą. To kolejny manifest osobistej i pisarskiej niezależności, kronika nieustannych zadziwień nad oswojonym, a jednak wciąż zmieniającym się światem.

d27llzg
Europejka
Numer ISBN

83-89291-92-4

Gatunek

Powieści i opowiadania,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia,Powieści i opowiadania,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia,Powieści i opowiadania,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

6

Liczba stron

354

Inne wydania

Warszawa - 2012-08-22, Warszawa - 2007-08-29

Podziel się opinią

Share
d27llzg
d27llzg
d27llzg
d27llzg