Encyklopedia drugiej płci
| Autorzy | 
Encyklopedia "drugiej płci" mówi o tym, co kobiety na przestrzeni dziejów, od królowej Saby do Krystyny Jandy, dały światu i czym świat się im odwdzięcza.
Mamy tu życiorysy wybitnych kobiet, a także bohaterek męskiej wyobraźni, jak również uwagi i spostrzeżenia na temat natury kobiet, ich urody, mądrości, próżności, gadatliwości, ich tajemnic i pasji. Mówi się tu wreszcie o sprawach kobiecej anatomii i seksu, a nawet szpilkach i stanikach.
Istotnym tematem książki jest jednak sama kobieta, osobliwa "druga płeć", będąca bez wątpienia genetycznie pierwszą; "mniejszość społeczna", która jest w każdym spisie ludności większością; "siła robocza" - źle opłacana, przez fizjologię i tradycję obarczona podwójnym ciężarem obowiązków i trudów, a mimo to przeżywająca mężczyzn o coraz większą liczbę lat; równouprawniana, a przecież dyskryminowana.
| Numer ISBN | 83-87893-96-X  | 
| Wymiary | 175x240  | 
| Gatunek | Słowniki,Słowniki  | 
| Oprawa | 7  | 
| Liczba stron | 686  | 
| Inne wydania | Warszawa - 2006-11-23  | 
Podziel się opinią
Komentarze