Trwa ładowanie...
dlfq075
06-03-2020 14:00

Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

książka
Oceń jako pierwszy:
dlfq075
Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Rodzice papieża, Emilia i Karol Wojtyłowie.
Ich duchowa postawa uformowała przyszłego świętego papieża. To dzięki zaufaniu Bożej opatrzności Karol Wojtyła przyszedł na świat, pomimo, że Emilii zalecano usunięcie ciąży. Ojciec nauczył go wierności modlitwie, szczególnie w tych najtrudniejszych momentach, kiedy trzeba było mierzyć się ze śmiercią, głodem i biedą.
Milena Kindziuk z reporterskim zacięciem odkrywa przed nami nieznane fakty z życia rodziców Karola Wojtyły. Autorka przez kilka miesięcy pieczołowicie poszukiwała niepublikowanych wcześniej historii, dokumentów i wspomnień o rodzicach papieża. Kim tak naprawdę byli? Jaki mieli wpływ na życie Karola Wojtyły? I dlaczego Kościół stara się o włączenie ich do grona świętych?
Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego tego małżeństwa pozwoli nam jeszcze lepiej poznać rodziców Jana Pawła II, a Kościołowi da wielkich orędowników rodziny.
Ta biografia to wyjątkowy portret Wojtyłów – rodziny silnej, pokornej, która do końca zaufała Panu Bogu.


dr Milena Kindziuk – adiunkta w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, medioznawczyni, publicystka, autorka książek, m.in. „Kardynał Stefan Wyszyński. Biografia”, „Jerzy Popiełuszko. Biografia”, „Zaczęło się od Wadowic. Wspomnienia, wywiady, teksty o Janie Pawle II”, „Historyczne i polityczne aspekty komunikacji społecznej prymasa Józefa Glempa w okresie przełomu w Polsce w latach 1981–1992”.

Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II
Numer ISBN

978-83-66407-36-7

Wymiary

145x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

368

Język

polski

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlfq075
dlfq075
dlfq075
dlfq075