Trwa ładowanie...
d2nqkrk
23-06-2015 00:00

Elementarz współczesny. Czytam sobie

książka
Oceń jako pierwszy:
d2nqkrk
Elementarz współczesny. Czytam sobie
Rok wydania
Autorzy
Elibri
Źródło: Elibri

Dzisiejsi rodzice kilkulatków poszukujący wsparcia w publikacjach edukacyjnych mają większy wybór niż kiedykolwiek. Wydawnictwo Egmont zachęca do sięgnięcia po opracowany przez Annę Boboryk i Dorotę Nowacką „Elementarz współczesny”, który swoją grafiką i formułą metodyczną nawiązuje do tradycji. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest rodzajem ukłonu oddanego elementarzowi poprzednich pokoleń. Wydawnictwo zadbało, by „Elementarz współczesny” był nowoczesny i dopasowany do potrzeb oraz oczekiwań dzieci XXI wieku

Nowe podejście zapowiadają już pierwsze strony – trzy ilustracje pokazujące miasto, wieś
i życie domowe. Jak wiele tu się zmieniło! Współczesny świat jest gęsty, pełen informacji, dynamiki i nowych możliwości. Zaprasza chętnych do nauki czytania, by śmiało wzięli udział w tej przygodzie.

Na początek – zabawa z literami. Na kolorowym rysunku, pełnym śmiesznych
i zaskakujących sytuacji, szukamy liter. Są ukryte w ilustracji, albo w nazwach przedmiotów, a może jeszcze gdzieś? Tutaj liczy się spostrzegawczość i pomysłowość. Nie ma klucza odpowiedzi, potrzebna wyobraźnia i otwarty umysł. To rozgrzewka.

Na kolejnych stronach oglądamy litery zaprezentowane zgodnie z metodyką uczenia czytania i pisania, czyli w wyrazach całych oraz podzielonych na głoski i sylaby, napisane literami drukowanymi i pisanymi.

W końcu nadchodzi ten najważniejszy moment – przed nami tekst do samodzielnego przeczytania. Skoro znam litery O, S i A – mogę próbować przeczytać tekst: „O! Osa!” Co za radość! Czytam! Na kolejnych stronach poznaję litery T i M. Teraz znam już 5 liter i mogę próbować czytać dłuższy tekst „Tam tata. A mama? A to? A sos?” Potem poznam następne litery, i następne – aż w końcu poznam cały alfabet i sam przeczytam nawet najtrudniejszy tekst.

Elementarz współczesny. Czytam sobie
Numer ISBN

978-83-281-0913-1

Wymiary

225x210

Gatunek

Dziecięce i młodzieżowe,Podręczniki

Oprawa

6

Liczba stron

160

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nqkrk
d2nqkrk
d2nqkrk