Trwa ładowanie...
d2wofuv
28-04-2010 14:57

Elektroniczne zbiory bibliotek

Share
d2wofuv

Edukacja na żądanie to pojęcie, które wraz z rozwojem technologii druku na żądanie staje się coraz bardziej popularne. Zalety są oczywiste: nie musimy kupować całej książki, jeżeli interesuje nas tylko rozdział. Książki można dostosowywać do potrzeb i zainteresowań pojedynczego ucznia czy studenta.
Książki dostępne w Internecie w formie elektronicznych plików wydają się być idealnym rozwiązaniem. W jednym miejscu mamy zebrane wszystkie materiały z danej dziedziny.
W Wielkiej Brytanii firma InternetBookCo.com, zajmująca się sprzedażą e-booków, rozpoczęła współpracę ze SchoolsDirect, dostawcą książek do szkół. Wspólnie mają oni zamiar otworzyć sklep internetowy zajmujący się dostarczaniem do szkół podręczników w wersji elektronicznej. Internet mógłby stać się dla szkół specjalistyczną biblioteką zaopatrzoną w elektroniczne książki edukacyjne. Przede wszystkim książki te mają być tańsze od tradycyjnych. Książki elektroniczne z takich dziedzin jak angielski, matematyka, czy historia, będą ściągane wprost na szkolny komputer. Wydawnictwo First and Best in Education podpisało już umowę na dostarczenie niektórych swoich tytułów w wersji elektronicznej.

d2wofuv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wofuv
d2wofuv