Trwa ładowanie...
d451jep
15-04-2010 00:00

Ekologia zwierząt drapieżnych Puszczy Białowieskiej

książka
Oceń jako pierwszy:
d451jep
Ekologia zwierząt drapieżnych Puszczy Białowieskiej
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Drapieżniki to jedne z najbardziej tajemniczych i fascynujących zwierząt, symbole dzikiej przyrody. Trwający od wieków zanik ich naturalnych środowisk życia i często wrogość ze strony człowieka sprawiły, że większość ssaków i ptaków drapieżnych to gatunki nieliczne, a nawet skrajnie rzadkie.
W książce tej przedstawiono drapieżniki, od najmniejszych (łasica, sóweczka) do największych (ryś, wilk), w skomplikowanej sieci wzajemnych zależności z ich ofiarami, a także na tle biotycznych i abiotycznych warunków środowiska.
Tym środowiskiem jest Puszcza Białowieska - ostatni pierwotny las nizinny Europy, zachowany do dziś dzięki 600-letniej ochronie. Na podstawie wieloletnich badań prowadzonych w tym unikatowym miejscu autorzy pokazują, jaki jest wpływ drapieżnych ssaków i ptaków na liczebność i dynamikę populacji ofiar (ssaków kopytnych, gryzoni, ryjówek, ptaków i płazów) oraz czy ich presja jest równie ważna jak rola pokarmu, klimatu i innych czynników.
Książka jest adresowana do szerokiego kręgu odbiorców. Studenci, naukowcy i nauczyciele kierunków biologicznych znajdą w niej materiały źródłowe oraz podstawy ekologii populacyjnej i ekologii zespołów.
Dla ekologów amatorów i miłośników przyrody książka niesie odpowiedź na pytania: po co istnieją parki narodowe, dlaczego i jak prowadzi się ekologiczne badania naukowe, czym jest ekosystem.
Myśliwi, leśnicy, praktycy ochrony przyrody i zarządzania zasobami środowiska otrzymają wiele informacji o problemach, wokół których toczą się emocjonalne debaty i polemiki.

Ekologia zwierząt drapieżnych Puszczy Białowieskiej
Numer ISBN

83-01-13533-6

Wymiary

176x250

Gatunek

Biologia

Oprawa

6

Liczba stron

464

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d451jep
d451jep
d451jep
d451jep

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj