Trwa ładowanie...
d42ieku

Edyta Jungowska

East News
Źródło: East News

Edyta Jungowska jest polską aktorką teatralną i filmową. Szerszej publiczności znana jest jednak z występów w serialach telewizyjnych.

Edyta Jungowska – biografia

Edyta Jungowska urodziła się 1 lutego 1966 roku w Warszawie. Jest absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1989 roku.

Edyta Jungowska – kariera aktorska

Debiut teatralny Edyty Jungowskiej przypadł na rok 1990, gdy w spektaklu „Zapolska, Zapolska” Adama Hanuszkiewicza odegrała rolę Panny Maliczewskiej. Gra Jungowskiej została pochwalona przez krytyków, a sama sztuka odniosła ogromny sukces. Edyta Jungowska związana jest także z Teatrem Telewizji. Zagrała ponad 30 ról, a debiutowała w roli Konstancji Weber w „Amadeuszu” autorstwa Petera Shaffera i reżyserii Macieja Wojtyszki.

W latach 1995 - 2000 aktorka związana była z Kabaretem Oli Lipińskiej. Dwukrotnie została laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej, a w 2004 roku odcisnęła swoją dłoń na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach.

Edyta zagrała w 14 filmach i 5 serialach (dodatkowo gościnnie w 9 kolejnych). Użyczyła także niejednokrotnie głosu postaciom bajek i kreskówek.

Prywatnie jest mamą 23-letniego Wiktora (ur. 1994).

Edyta Jungowska – działalność wydawnicza

Od 2010 roku Edyta Jungowska związana jest z rynkiem wydawniczym. Jest właścicielką wydawnictwa Jungoffska, które wydaje audiobooki, a także książki dla dzieci i młodzieży.

Edyta Jungowska
Data urodzenia

01.02.1966

Miejsce urodzenia

Warszawa

d42ieku

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42ieku
d42ieku
d42ieku