Trwa ładowanie...
d32t9o4
07-09-2020 12:00

Dzik Dzikus

książka
Oceń jako pierwszy:
d32t9o4
Dzik Dzikus
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Tuż za rogiem, w pobliskim lesie, dzieje się więcej niż myślicie.

Błyskotliwa i wdzięczna opowieść o walce o wspólne dobro, do której stają leśni bohaterowie. Czy uda im się powstrzymać trolla roznoszącego plotkę o dziku Dzikusie?

Pewnego dnia, spokojne życie dzikich zwierząt zaburza pojawienie się włochatego stwora, który twierdzi, że dzik kichnął i… roznosi groźną chorobę. Mieszkańcy lasu wpadają w popłoch. Jednak troll okazuje się plotkarzem. Zwierzęta zwierają szyki przeciwko szkodnikowi. Jak poradzić sobie z zagrożeniem, podpowiada im m. in. Guziec, uchodźca z Afryki

Publikacja pokazuje dzieciom, jak szkodliwa może być plotka i uczy dobrych postaw. W atrakcyjny i przystępny sposób daje lekcje o sile współpracy i wzajemnego szacunku. W bardzo aktualnej i barwnej historii mieszkańców lasu rodzice znajdą liczne podpowiedzi, jak przeprowadzić niejedną trudną rozmowę ze swoimi pociechami. Publikację wzbogacają „wierszowanki” i „śpiewanki” o zwierzęcych bohaterach.

Krzysztof Łapiński jest filozofem, autorem wybitnego tłumaczenia Marka Aureliusza, dziennikarzem naukowym oraz tatą. Ilustracje do książki stworzyła Marta Kurczewska. „Dzik Dzikus” to kolejna pozycja w znanej serii Wydawnictwa Agora, której bohaterami są zwierzęta. Ich losy polubiły dzieci i docenili dorośli. Po psie Lolku, wilku Ambarasie i bocianie Wojtku czas na przygody dzika Dzikusa.

Dzik Dzikus
Numer ISBN

978-83-268-3306-9

Wymiary

165x216

Oprawa

twarda

Liczba stron

168

Język

polski

d32t9o4

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32t9o4
d32t9o4
d32t9o4
d32t9o4