Trwa ładowanie...
d71csno
21-03-2016 00:00

Dzień dobry, Jutro! Miłość i grzech w przedwojennej Warszawie

książka
Oceń jako pierwszy:
d71csno
Dzień dobry, Jutro! Miłość i grzech w przedwojennej Warszawie
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Autorka powieści „Dzień dobry, Jutro” urodziła się na warszawskiej Pradze, blisko bazaru Różyckiego. Jej rodzina związana jest z miastem od pokoleń. Ze wspomnień i pamiętników Teresa Czugała próbowała odtworzyć rodzinną historię, od niewyraźnych lat końca dziewiętnastego wieku do dnia dzisiejszego. Tylko jeden rok pozostawał dla niej tajemnicą - burzliwy rok 1926. By rozwiązać jego zagadkę stworzyła fabułę i bohaterów, w połowie fikcyjnych, w połowie rzeczywistych, przywracając do książkowego życia osoby z opowieści rodzinnych. Znając konsekwencje dla własnej rodziny w latach następnych autorka stworzyła historię, która mogłaby się wtedy wydarzyć.

Akcja powieści rozgrywa się między listopadem 1925 a styczniem 1927 roku w Warszawie w środowisku polskich i żydowskich inteligentów oraz robotników.

Losy bohaterów pokazane są na tle kształtującej się II Rzeczpospolitej, przygotowań do zamachu majowego w 1926 roku, przejęcia władzy przez marszałka Józefa Piłsudskiego i początków autorytarnych rządów sanacji. Autorka przenosi nas do przedwojennej stolicy, perfekcyjnie odtwarzając jej klimat i realia życia miasta, którego już nie ma. Na ulicach i w kamienicach Śródmieścia, Pragi, Woli rozgrywa się wątek romansowy dwóch sióstr rywalizujących o względy tego samego mężczyzny, dokonujących wyboru między miłością a wygodnym życiem w dostatku.

Dzień dobry, Jutro! Miłość i grzech w przedwojennej Warszawie
Numer ISBN

978-83-935513-5-4

Wymiary

165x245

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

480

d71csno

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d71csno
d71csno
d71csno