Trwa ładowanie...
d35w1a4
04-05-2015 00:00

Dzielnica obiecana

książka
Oceń jako pierwszy:
d35w1a4
Dzielnica obiecana
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Dzielnica obiecana to tytuł, którym zainteresować powinien się każdy fan polskiego fantasy. Powieść autorstwa Pawła Majki – dziennikarza oraz pisarza specjalizującego się w fantastyce, jest jego pierwszą tego typu większą publikacją. Dzielnica obiecana to apokaliptyczna wizja osadzona na krakowskiej Nowej Hucie. Swą formą wykracza poza ramy typowej powieści fantastycznej i przybiera postać wyrafinowanego science fiction.


Dwie dekady po Pożodze, globalnej zagładzie atomowej. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy jak dawniej.

Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia. Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud.

Zdradzeni i zmuszeni do ucieczki mieszkańcy Nowej Huty wyruszają na poszukiwanie mitycznego raju – Kombinatu. Nie wiedzą jeszcze, że z niedostępnego dla nich centrum Krakowa nadciąga przerażająca horda, która odmieni znany im świat.

Jednak to śmiertelne niebezpieczeństwo okaże się tylko tłem dla piekła, które ludzie niezmiennie gotują sobie sami nawzajem.

Dzielnica obiecana
Numer ISBN

978-83-63944-54-4

Wymiary

140x210

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

512

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35w1a4
d35w1a4
d35w1a4