Trwa ładowanie...
d2mkc5g

#dziejesienazywo: Karolina Sulej o skandalach w modzie

W dzisiejszym programie Karolina Sulej opowiedziała o skandalach na rynku mody. Autorka książki "Modni. Od Arkadiusa do Zienia" twierdzi, że zbyt wiele osób niepowołanych mówi i pisze o modzie.

Share
d2mkc5g

Zapraszamy na piątkowy program kulturalny emitowany na żywo w paśmie porannym. Gośćmi Anny Gacek są osoby ze świata szeroko pojętej kultury i sztuki - filmowcy, pisarze, publicyści oraz muzycy.

W dzisiejszym programie Karolina Sulej opowiedziała o skandalach na rynku mody. Autorka książki "Modni. Od Arkadiusa do Zienia" twierdzi, że zbyt wiele osób niepowołanych mówi i pisze o modzie.

Moda w demokratycznej Polsce zaczęła się na bazarach – najpierw były tak zwane ręczniaki, następnie „szczęki“, a po kilku latach powstały małe butiki. Potem przyszły sieciówki i galerie handlowe, w których moda z metką: „Made in Poland“ nie znalazła miejsca. Łódzki Fashion Week czy warszawskie targi Moustashe i Hush to nowe inicjatywy, dzięki którym okazało się, że polską modę można kupować i traktować jako część kultury. Dziś polska moda jest modna. Polskie marki są modne. Co to znaczy? "Modni. Od Arkadiusa do Zienia" to historie o życiu i pracy projektantów mody, którzy chcieli i chcą – na różne sposby - ubierać Polskę.

d2mkc5g

Podziel się opinią

Share
d2mkc5g
d2mkc5g