Trwa ładowanie...
dbyulev
30-10-2015 14:27

#dziejesienazywo: Jakub Małecki o tym, jak godzi pisanie z pracą tłumacza

Jakub Małecki w programie #dziejesienazywo opowiedział o tym, jak udaje mu się pogodzić pisanie powieści z pracą tłumacza. Autor wyjaśnia z czym miał największe problemy tworząc "Dygot"

dbyulev
dbyulev

Jakub Małecki w programie #dziejesienazywo opowiedział o tym, jak udaje mu się pogodzić pisanie powieści z pracą tłumacza. Autor wyjaśnia z czym miał największe problemy tworząc "Dygot".

- To [pisanie książki] cały czas człowiekowi siedzi w głowie. (...) Dopiero jak się tą książkę zakończy, postawi się ostatnią kropkę, to przychodzi taka ulga, ale też nie do końca, bo zawsze człowiek myśli, co by mógł napisać lepiej - tłumaczył Jakub Małecki.

"Dygot" , najnowsza powieść Małeckiego, to naznaczona wstrząsającą tajemnicą ballada o pięknie i okrucieństwie polskiej prowincji. Porywające obsesje, niszczące namiętności i groza przemijania. Uciekająca przed Armią Czerwoną Niemka przeklina Jana Łabendowicza, który odmówił jej pomocy. Wkrótce jego żona rodzi odmieńca - chłopca o skórze białej jak śnieg. A wiejska społeczność nie akceptuje wybryków natury...

dbyulev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbyulev

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj