Trwa ładowanie...
d45sknd
31-08-2012 00:00

Dyrektywa Jansona

książka
Oceń jako pierwszy:
d45sknd
Dyrektywa Jansona
Tytuł oryginalny

Janson Directive

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Paul Janson wycofał się ze szpiegowskiej gry. Zapłacił zbyt wysoką cenę i nie chce wracać do świata przemocy. Jest jednak ktoś, wobec kogo ma dług wdzięczności.

Paul Janson w młodości walczył w Wietnamie pod dowództwem sadystycznego psychopaty Alana Demaresta. Po powrocie do kraju przystał do supertajnej komórki amerykańskiego wywiadu, tak zwanego Wydziału Operacji Konsularnych, i złożył zeznania obciążające byłego dowódcę. W rezultacie Demarest został rozstrzelany.

Obecnie Janson jest niezależnym konsultantem do spraw bezpieczeństwa korporacyjnego. Niespodziewanie kontaktuje się z nim wicedyrektor Fundacji Wolności – organizacji, założonej przez słynnego miliardera i filantropa, Petera Novaka, który wpadł w ręce islamskich buntowników. Janson organizuje odbicie zakładnika, ale samolot z Novakiem na pokładzie eksploduje w powietrzu.

Paul odkrywa, że w sprawę zamieszany jest sam prezydent Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie dowiaduje się o supertajnym programie Moebius, nad którym waszyngtońscy stratedzy pracowali od lat. Teraz były agent jest im niezbędny. Jego odwieczny wróg, żądny władzy, okrutny dowódca z Wietnamu, jednak żyje - i zagraża nie tylko jemu, ale rządowi Stanów Zjednoczonych i pokojowi na całym świecie. Tylko Janson jest w stanie zapobiec nadciągającej katastrofie…

Dyrektywa Jansona
Numer ISBN

978-83-7659-871-0

Wymiary

130x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Sensacja

Oprawa

3

Liczba stron

656

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45sknd
d45sknd
d45sknd